V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Spolek vpsFree.cz vydal statistiky týkající se distribucí nasazených na serverech členů. V dlouhodobém pohledu je zřejmé, že většina uživatelů z původního CentOS přechází na Rocky Linux. Pozoruhodný je také nárůst obliby distribuce NixOS, která dnes zaujímá třetí místo po Debianu a Ubuntu.
Tiskni
Sdílej:
Výsledok optimalizácie nákladov. Jednoducho by bolo naidealnejšie odstúpiť od projektu.
Nejdriv to poradne rozeber a detailne vsechno nafot. Je nejdriv potreba zjistit, co je v tom za CPU. Co znamena ze nekomunikuje? Nejde TCP/IP, jakoze webserver nebo neco takoveho? Zaznam komunikace z wiresharku by taky neuskodil.
Cim je to napajene? Predpokladam POE. Tak tam bude spinany zdroj. Jsou v poradku kondenzatory? Je na vystupu nominalni napeti? Je na CPU napeti? 99% vsech problemu s cimkoli je zdroj.
Pravdepodobne to ma vyvedeny nejaky debug UART. Na to si chce vyrobit redukci (3.3V UART <-> USB) a koukat co z toho leze.
Zkousel jsi to nejak HW resetnout?To by som rád, bohužiaľ sa k nej nedostanem, tak uvidíme ak ju niekdo pôjde dať dole.
Kdyz bude mit spatnou IP, tak nebude odpovidat na ping. Jediny co by se dalo chytit je jestli posle nejaky MDNS a IGMP pakety po spusteni, jestli to umi MDNS discovery. Jestli je to tupy TCP/IP zarizeni, tak pokud funguje jen jako server a nic nebroadcastuje/nedela svy requesty, nic tam nebude.
Proto je potreba to HW resetnout, neda se nic delat, jestli to nekomunikuje, je to potreba sundat, jinak je to marna prace.
arp -a
tu IP adresu prozradí.
Kdyz nevim IP a mam prazdnou ARP cache, tak mi to moc nepomuze nebo jo? Jedine kdybych znal MAC a poslal ARP ping na MAC. Predpokladam pritom ze zarizeni je server a nedela nikam samo requesty.