Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »To je najlepšie.
Stiahneš: stiahneš
Výpis a spracovanie (nič extra ťažké): wiki.openzim.org/wiki/Zimlib
bliká to jako když vomylem máčknu banner s čínskou reklamou :O :O :D ;D
nóó tak vod nás angelinu pozdravuj :D ;D
Na záver sa zacyklil , takže som skript musel vypnúť ručne. Nemajú to vyvhytané, pretože posledná stránka sa opakuje stále dookola.Majú vychytané. Viď poslednú stránku toho zoznamu.
Teraz sa stánky sťahujú, mno kopec z nich sú obsahovo prázdne, ako je vidieť na obrázku nižšie.Ak dáš tie a la prázdne stránky editovať, tak zistíš, že nie sú prázdne. Máš označené, že prázdná stránka, ale tá stránka má a la užitočný text pre používateľa (myslený text vľavo v článku).
na nvidii nejlíp :D ;D
Mno jelikoz ses evidentne debil, kterej neumi stahnout databazi, a pripadne si ji nalejt do vlastni instance mediawikiNechcem si inštalovať softvér ktorý nebudem používať. Uvítal by som klasické zipko všetkých stránok. Niečo som dal teraz sťahovať, ale netuším čo v ňom bude (https://dumps.wikimedia.org/backup-index.html). Inak používam knižnicu, ktorá používa officiálne Wikipedia API, takže to robí trafic medzi 50 - 100kbit/s. To robím väčší DDOS, keď si pustím niečo na YT. 99% požiadaviek aj tak vybaví keš.
Tiskni
Sdílej: