Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Přesně tak. Takhle to dopadá, když se programy snaží být chytřejší než opice, co sedí za klávesnicí.
text/plain
, nemá MUA příjemce co vymýšlet a má ho prostě zobrazit jako hladký text.
To ano, i když zrovna zvýrazňování hypertextových odkazů je užitečná vlastnost, pokud se podaří odkaz uhodnout správně.
A když nepodaří, tak jen zmate uživatele, který by to třeba sám poznal.
Kdyby tohle odesílatelé nedělali a posílali by e-maily s odkazy vždy i jako text/html, nemusely by se MUA pokoušet uhodnout, co je v čistém textu odkaz.
Posílání text/html
mailů bez textové alternativy je projev vrcholné neslušnosti a arogence, který rozhodně schvalovat nemůžu.
A když nepodaří, tak jen zmate uživatele, který by to třeba sám poznal.Jistě, přinejmenším na 10. pokus, když by na předchozí dostal odpověď 404 Not Found. A přitom odesílatele nikdo nenutil posílat ten e-mail pouze ve formátu, který neumí informaci o URL přenést.
Posílání text/html
mailů bez textové alternativy je projev vrcholné neslušnosti a arogence, který rozhodně schvalovat nemůžu.
Napsal jsem i jako text/html
– pokud někoho baví hádat, jak měl být text zformátován, ať si hádá. Ale je fakt, že MUA neumožňují moc často přepínat snadno mezi textovou a HTML verzí e-mailu, a že by to také chtělo režim zobrazování „zobraz tagy Hx, strong, em, p, A, seznamy a ostatní ignoruj“, případně i nějaké zjednodušené HTML, které ani vkládání různých barviček, písem a obrázků ani neumožnilo.
Takhle to nejspíš teda bude. No google asi nepočítá se Seznamem :)
Jinak HTML email to není, teda pokud se to pozná tak, že při zobrazení v Evolution dám zobrazit zdroj stránky a nevidím tam jediný HTML tag.
nic si z toho nedelejte, ja mel taky kdysi takovou pritelkyni ...
Ten mail je holým textu (plain text), tak to nevím, k čemu by byl dobrej zdroják ;)
V čem jsi dělal ty screenshoty? Efektní ohraničení a stínování...
Tiskni
Sdílej: