Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Pár kliknutí myší a formulář je odeslán, zbývá už jen čekat. Asi za den přišel na "záložní" email přítelkyně na Seznamu email od Google podpory. A v něm kýžený odkaz na resetování hesla. Ale ouha, co se sakra děje?
Přítelkyně na mě od PC volá že stránka je neplatná. Já na ni, že to není možný, a ať si to pořádně přečte, že s angličtiny má přece maturitu. A tak to asi dalších 5 minut zkoumá, kliká ale furt důležitý odkaz na resetování hesla "nefunguje". Už mě jí začíná být líto, tak vstávám s postele a jdu se na to kouknout. V čem si myslíte že byl problém? V tomto:
Http adresa končící tečkou. Co takhle tu tečku smáznout? No jasně, bylo to tou tečkou a přítelkyně si může konečně nastavit heslo nové. Záhy mě chválí za moji všímavost, ale já moc nadšený nejsem. Tenhle email ze špatnou adresou jako chodí každému, kdo zapomene heslo? No to snad ne!?
Po přeposlání emailu a jeho následném otevření v Evolution jsem zjistil, že nefunkční odkaz bude mít asi nejspíš pouze každý seznamák přistupující do mailu přes webové rozhraní, protože v Evolution je odkaz bez tečky. Nejsem technicky zdatný, ale typoval bych, že chyba bude na straně Seznamu... Docela smutný, říkám si.
Stalo se Vám taky něco podobného?
Tiskni
Sdílej:
Přesně tak. Takhle to dopadá, když se programy snaží být chytřejší než opice, co sedí za klávesnicí.
text/plain
, nemá MUA příjemce co vymýšlet a má ho prostě zobrazit jako hladký text.
To ano, i když zrovna zvýrazňování hypertextových odkazů je užitečná vlastnost, pokud se podaří odkaz uhodnout správně.
A když nepodaří, tak jen zmate uživatele, který by to třeba sám poznal.
Kdyby tohle odesílatelé nedělali a posílali by e-maily s odkazy vždy i jako text/html, nemusely by se MUA pokoušet uhodnout, co je v čistém textu odkaz.
Posílání text/html
mailů bez textové alternativy je projev vrcholné neslušnosti a arogence, který rozhodně schvalovat nemůžu.
A když nepodaří, tak jen zmate uživatele, který by to třeba sám poznal.Jistě, přinejmenším na 10. pokus, když by na předchozí dostal odpověď 404 Not Found. A přitom odesílatele nikdo nenutil posílat ten e-mail pouze ve formátu, který neumí informaci o URL přenést.
Posílání text/html
mailů bez textové alternativy je projev vrcholné neslušnosti a arogence, který rozhodně schvalovat nemůžu.
Napsal jsem i jako text/html
– pokud někoho baví hádat, jak měl být text zformátován, ať si hádá. Ale je fakt, že MUA neumožňují moc často přepínat snadno mezi textovou a HTML verzí e-mailu, a že by to také chtělo režim zobrazování „zobraz tagy Hx, strong, em, p, A, seznamy a ostatní ignoruj“, případně i nějaké zjednodušené HTML, které ani vkládání různých barviček, písem a obrázků ani neumožnilo.
Takhle to nejspíš teda bude. No google asi nepočítá se Seznamem :)
Jinak HTML email to není, teda pokud se to pozná tak, že při zobrazení v Evolution dám zobrazit zdroj stránky a nevidím tam jediný HTML tag.
nic si z toho nedelejte, ja mel taky kdysi takovou pritelkyni ...
Ten mail je holým textu (plain text), tak to nevím, k čemu by byl dobrej zdroják ;)
V čem jsi dělal ty screenshoty? Efektní ohraničení a stínování...