Čeští policisté společně se svými tureckými kolegy zadrželi 51 lidí, kteří se podle kriminalistů podíleli na provozu podvodného call centra v Istanbulu. Skupina je spojena s 1173 případy podvodů na českých občanech, při kterých vznikla škoda přes 553 milionů korun.
Immich byl vydán v nové verzi 3.0.0. Jedná se o alternativu k výchozím aplikacím od Googlu a Applu pro správu fotografií a videí umožňující vlastní hosting serveru Immich. K vyzkoušení je demo. Immich je součástí balíčků open source aplikací FUTO. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí AGPL-3.0.
Společnost Juno Computers prodávající počítače s předinstalovaným Linuxem má nově v nabídce linuxový tablet Juno Tab 4 - WiFi. Na výběr je Debian, Ubuntu a Kubuntu. Předobjednat jej lze za 949 liber (26 500 korun).
Podman (Pod Manager), nástroj umožňující vytvářet a provozovat kontejnery, aniž by uživatel potřeboval práva roota, byl vydán v nové major verzi 6.0.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Řešena je i vážná bezpečnostní chyba CVE-2026-57231.
Společnost Sony oznámila, že od ledna 2028 přestane vydávat nové hry pro PlayStation na fyzických discích. Všechny budoucí tituly budou dostupné výhradně v digitální podobě na PlayStation Store.
Google Chrome 150 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 150.0.7871.46 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 433 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Soudní dvůr Evropské unie potvrdil rekordní pokutu 4,125 miliardy eur (100 miliard Kč) americké technologické firmě Google ze skupiny Alphabet. Pokutu firmě v roce 2018 vyměřila Evropská komise (EK) za to, že Google podle ní zneužívá operačního systému Android k potlačení konkurence na trhu vyhledávacích služeb.
Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa povolila firmě Anthropic obnovit plný přístup klientů k modelům umělé inteligence (AI) Fable 5 a Mythos 5. Ty byly nedostupné bezmála tři týdny kvůli bezpečnostním obavám vlády, třebaže americké ministerstvo obchodu minulý pátek povolilo omezený přístup k modelu Mythos 5 pro některé „důvěryhodné“ domácí organizace.
Francúzska organizácia na ochranu spotrebiteľa, po viac než ôsmych rokoch skúmania, žaluje Epson za plánované zastarávanie tlačiarní. Súd sa začína dnes, 2. 7. 2026, vo francúzskom Nanterre.
Erin Catto, autor open source 2D fyzikálního enginu Box2D (Wikipedie), představil nový 3D fyzikální engine Box3D. Engine je již používán ve hře The Legend of California.
Tiskni
Sdílej:
jinak ten kocour na fotce ma facepalm uplne spravne (mozna by byl lepsi i double), protoze vetsi blbost sem letos (a mozna nikdy za celou dobu jejich existence) na novinkach jeste necet.
to plati vseobecne, taky si nikdo nedava do pekace celyho kralika i s kozichem nebo nema na klacku privazany zivy sele a netoci s nim nad vohnem. krome toho ze by to bylo silene bestialni, tak by to ani nebylo k zradlu. jo, nekde v Cine sice zerou zivy chobotnice a v Africe zase zivej hmyz, kraby a humri (skeble myslim taky) se taky hazej do hrnce s varici vodou zivy, ale s kockama se to nedela nikde na svete. kdyz pomatlas zivou kocku marynadou, tak se nikdy do toho masa nevsakne, akorat to z toho kozichu budes tejden dostavat pryc. ale psali ze to bylo v ju es ej, tam maji nejvetsi sbirku nejvetich magoru, debilu a vypatlanejch idiotu na svete. baba co susila psa v mikrovlnce a vysoudila na vyrobci deset mega, lempl co si splet tempomat s autopilotem a vysoudil snad este vic, spousta vyhercu Darwinovo ceny, tak proc ne jeden co chtel vrazit zivou kocku do grilu (chtel bych videt jak, jakmile by votevrel tu klec, tak by byla v prdeli, mozna by si mu jeste na rozloucenou nabrousila drapy vo ksicht). no nic no, sem se zasejc nechal krapet unyst ...
s kockama se to nedela nikde na sveteNevypada to.
...baba co susila psa v mikrovlnce a vysoudila na vyrobci deset mega, lempl co si splet tempomat s autopilotem a vysoudil snad este vic...Nesušila a nevysoudila, nespletl a samozřejmě taky nevysoudil.
protoze vetsi blbost sem letos (a mozna nikdy za celou dobu jejich existence) na novinkach jeste necet.no, co třeba teď ten článek vo tom, jak nějaká chudák holčička ve spánku nedejchá, a jak je to prej vzácný, že snad jen jedna další na světě to má, a přitom před pár dnama psali to samý o klukovi z británie a dle pravidelnějších čtenářů před nějakou (ne příliš dlouhou dobou) ještě o někom ...?
ale namarinovanej zivej a tehotnej kocour v kufru, to me vazne prekvapilo 
Toulave kocky jsou jeste horsi nez krysy[citation needed]
Co muzu tak utopim...[examples needed]
Prostě zprávy nejsouo dobré nebo špatné. Jsou to prostě zprávy.
coz se stalo povetsinou v tech castech sveta, ktery nikoho nezajimaji ...
koho tady treba zajima ze deti z Burkiny Faso v zivote nevideli maso? nechces snad aby jim osn dovazelo premnozeny kocky z rozvinutejch zemi? jeste i s bárbekjů vomackou zdarma jako bonus? 
<sarkasmus>muzes treba volit DSSS nez ti ji zase zakazou</sarkasmus> ...Proč bych měl volit socialisty? Chci této zemi pomáhat, ne ji ničit.
nebo se muzes pokusit o statni prevrat, ale tady nejsme nekde v africe, kde se to strili, pucuje, revolucuje a prevraci o 106 a zeme tam meni nazvy rychlejs nez se staci vydavat novy atlasy
tady by ti to tak lehce neproslo ...
No fuj. Doporučuji si v politice udělat jasno. Zamyslete si, jakou úlohu od státu čekáte, co by bylo nejlepší pro Váš osobní rozvoj a profit. A až dojdete k maximální osobní svobodě a zodpovědnosti, konfrontujte to s programem DSSS. Stát je podle nich instituce z výsostným právem na rozhodování za občana, vlastnící patent na rozum a utírající občanovi zadek, protože ovčan to sám nezvládne.
To fakt chcete?!Kdyby to ve státě fungovalo podle Svobodných, bylo by po problémech. Občané nepracující a dlouhodobě parazitující na práci a píli druhých by odsud rychle utekly třeba do Vatikánu, nebo kde je žeprej chcou, protože u nás by chcípli poprávu na ulici hladem. Přestat dotovat chudobu a závislost na sociálním systému, to je řešení.
jasne, reseni misto straseni, to uz sem nekde videl ... 
maximální osobní svobodě a zodpovědnostiA co te vede k predstave, ze struktura spolecnosti ridici se timto heslem by se nejak vyrazne lisila od te, kterou si predstavuje DSSS? Jak dlouho by asi chytre mensine trvalo, nez by ovladla hloupou/duverivou/nezodpovednou/.. mensinu?
V programu DSSS je jeden fakt za druhým popírající osobní svobodu a zodpovědnost.
příklad: Reforma penzijího systému: Dělničtí socialisté by to řešili "dotací dětí" protože děti = živitel společnosti do budoucna. Tzn. Zachovali by průběžný penzijní systém. Hned tu tedy mám braní peněz od schopných a přerozdělování těchto prostředků neschopným (to není svobodné a necílí to na zodpovědnost), zvýhodnění lidí, kteří si nechají děti "dotovat" oproti lidem, kteří se rozhodnou nemít rodinu a zabezpečit se na stáří vlastním kapitálem... Mohl bych pokračovat celým programem DSSS.
Společnost by se diametrálně lišila od společnosti řídící se heslem "maximální osobní svoboda a zodpovědnost".
+1
On hlavní problém těchto zemí je, že lidé samotní jsou zde enormně "přemnožení" (přelidnění - abych to řekl "politicky korektně"), takže i kdyby jim někdo dovezl náklaďák plně naložený jídlem (masem), stejně by se na většinu nedostalo. A ti, na které by se dostalo, by se o to porvali a případně pozabíjeli navzájem. 
...bože, bože...Ano, synu, co potrebujes?
za dalsi milion let uz budou umet i vyplnit danovy priznani (a to je dneska orisek i pro spoustu lidi)!
ale co neni, muze bejt ...
kocky si je prehazujou z jedny pracky do druhy, ale fotbal s nima fakt nehrajou
akorat sem z toho mel triko cely poslintany, este jak do me stouchalo tem prackama tak pri tom vytahovalo drapky. ale nechal sem ho, bylo takovy pritulny a jak pekne predlo! kocky toho umi hodne, ale vykopnout mys pres pul hriste sem fakt este zadnou kocku nevidel, priste postni video