Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
Tiskni
Sdílej:
Lidé po odpykání trestu jsou nadále v registru, nemohou dělat lecjkou práci. Jako na nevinné se na ně nenahlíží (nehodnotím, jen doplňuji)Coz je v rozporu s ustavou CR (pokud dozivotni registrace nebude soucasti trestu). Nicmene opet - pro takove poslapani ustavy a osobnostnich prav musi byt sakra dobry duvod. A nikdo mi jeste nerekl, jak existence takoveho registru ochrani deti.
Současná situace je bohužel taková, že ochrana před nebezpečnými a často nenapravitelnými (často o to ani nestojí) individui je malá.OK, nějaký návrh, jak tu ochranu zvýšit? Seznamem na Internetu asi těžko…
nějaký stesk nad osudem matky od tří dětí,. co nemá na nájem, protože jí šéf vyhodil za to, že odmítla pracovat o svátcích zadarmo, nebo tak...Na tom není nic senzačního nýbrž je to běžný denní chléb. Max. je to tak smutné.
Francouzský zákon HADOPI začíná pomalu útočit na uživatele sdílející autorským zákonem chráněná data. Pro začátek plánují zástupci držitelů autorských práv zaslat internetovým poskytovatelům desítky tisíc „sdílečů” denně, později se má počet vyšplhat až ke sto tisícům. …Problém podobných registrů (a zákonů) je ten fakt, že za jeho plnění budou placení lidi. A ti lidi budou buď hnáni k co největší efektivitě (min. norma tisíc úchylů denně) a nebo se o ni budou sami snažit v rámci udržení si teplého místečka a vykazování činnosti. A takoví lidé se moc s nějakým ověřováním faktů srát nebudou (norma je norma). Jak by Vám potom bylo kdyby jste v takové seznamu skončil a zjistil, že to bylo jen z toho důvodu, že „jde přece o prachy – jde úplně o všechno”? Proto jsou IMHO podobné seznamy (ostatně i zákony) špatné.
Když nepřijde hora k Mohamedovi, nebyl heroin dost kvalitní.
Jen vyhodí z činnosti odšumovací a Motion compensation filtry.LOL. Přemýšlím, jestli jsem vůbec v mé oblíbené trojici (My děti ze stanice ZOO, Náruživost, Memento) četl o něčem, co by dělalo halušky… OK, teď položím Googlu jeden dotaz, po kterém si mě onálepkují jako toxikomana.