Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Upřímně řečeno jsem tohle protičipové hnutí nikdy nepochopil.mno, je to jedno z mála, proti čemu se dá bojovat - nehledě na to, že trošínku překrucuješ, členové "protičipového hnutí", ehm, jaksi většinou mají výhrady i k dalším věcem, není to tak, že proti čipům se brojí a proti ničemu jinému ne
Vážně není daleko rychlé čtení DNA, tedy okamžitá identifikace lidí podle krve.to nezní moc jako bezkontaktní technologie ... takže jaksi není na místě to porovnávat
Nadto se pořád zlepšuje software na identifikaci obličejů.zlepšuje, ale pořád ještě je to technologie budoucnosti, čipy jsou masově použitelné hned
IMHO tedy vzhledem k pokroku technologií není zbytí: společenské zřízení musí být lidské, jinak jsme v háji naprosto nezávisle na tom, jestli v kůži čipy máme, nebo ne.tak trošku "a vy zase bijete černochy" - nemá smysl bojovat proti něčemu protože jsou tu další věci? ... s takovou to zřízení půjde do prdele zcela jistě (no, ono tam už je, otázkou jest, co a kdy uvidíme v praxi)
+1 , GATTACA byla good
Otázka: Tak daleko doufám nedojdeme, to už raději registry...Tohle je ta další věta. Mění význam nebo ne?
Odpověď: V to doufám také.
Autoru blogu se zřejmě zatmělo před očima a tu další otázku a její odpověď si už nepřečet.
Možná za 10 nebo 20 let a to už budou mít lidé v podkoží čipy.
Vážně má slovo možná význam určitě bude? Do řiti, to ho celý život používám špatně!
Ale tak daleko tu zatím nejsme. Možná za 10 nebo 20 let a to už budou mít lidé v podkoží čipy.jako
Ale tak daleko tu zatím nejsme. Možná za 10 nebo 20 let a to už budou mít lidé v podkoží čipy.
Ale tak daleko tu zatím nejsme. Možná za 10 nebo 20 let. A to už budou mít lidé v podkoží čipy.
Zajímalo by mě, co s podkožním čipem udělá vyšetření magnetickou rezonancíTeoreticky nic, pokud to bude Cu-Al-Si jako dneska (nebude tam nic magnetického). Pokud se v NMR nebudeš moc rychle hýbat (určitě by to šlo spočítat), neměly by se indukovat moc velké proudy. Pole NMR je převážně statické. Nebezpečí hrozí v tom, že pokud máš v sobě nějaký předmět, který je magnetem přitahován, předmět se pokusí dostat se cestou nejmenšího odporu (přes tělo) k magnetu.
případně pobyt v nějakém intenzivním a střídavém magnetickém poliVe střídavém poli se prostě zničí. Hledej „RFID Zapper“. Mimochodem proto nosím openkrad odstíněnou - ne, že bych se nebál sledování, ale především se občas dostanu na území s vyhlášeným stanným právem, kde za zničenou openkrad hrozí lynč (no dobře, tohle bylo trochu nadsazené).
Tiskni
Sdílej: