Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Systemd ? Alebo to bolo oneskorením na sieti čo spôsobilo timeout. Chyba protokolu NFS ?
To som čakal. Nexistuje šanca, že by som to uhádol.
Toto by som nečakal od skúseného admina. Ale aj toto sa deje.
Že by si nechal tie isté ip v konfiguráku na obidvoch serveroch.
Ok. Jedine čo ma napadá je, že ten NetApp nezvláda viacnásobne súčasne pripojenie nfs.
Ok. Tu ja končím. nemá zmysel pokračovať v hádani.
nfs-server.service
a u02-oraredo.mount
, ale jak se vám to podařilo, to bez konfigurace naslepo hádat nehodlám, stejně jako to, proč by na tom stroji vůbec měl běžet NFS server, když jste se o něm vůbec nezmínil.
cat /etc/exports /u02/oradata 192.168.1.1(rw,sync,no_wdelay,insecure,no_root_squash) /u02/oraredo 192.168.1.1(rw,sync,no_wdelay,insecure,no_root_squash)Takže kolize byla zapříčiněna tím, že ten člověk vůbec netušil, co dělá :-/.
a jednak nevím, jak by to měl Skype/Lync řešit.Screensharing.
Outsourcing jako takový je stejně o nějaké té důvěře. Chápu, že tak, jak to popisuješ, to někde funguje, ale upřímně v tom vidím spoustu časových překážek.To nemá nic společného s otázkou insourcované / outsourcované IT, ale mnoho s otázkou - jaký je service maturity level u služeb, jež má organizace doručuje. Tzn. veškeré procesy, včetně tvého inicializačního buildu by měly býti doručeny konzistentně, dle zdokumentovaného procesu, a při předávkách by měla být shoda - tedy kvalita tebou poskytované služby kontrolována; veškeré změny by opět měly býti zdokumentovány, zpětně revidovány, nepotřebné změny z procesu elimonovány a při předávce dalšímu článku v dodavatelsko-orběratelském řetězci (klidně v rámci te stejné organizace) by měl býti opět proveden audit, že je vše ve shodě s tím, jak to bylo - jako proces zdokumentováno.
Možno keby si predtým pozrie manuál k NFS možno by k tomuto nedošlo.
boze asi se budu muset na systemd podivat poradne.. koukal jsem na ten vystup nekolikrat a stejne jsem to prehlid. A pritom to tam upne bije do oci. Michael je borec!
Tiskni
Sdílej: