Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
swapoff -a dd if=/dev/zero of=/dev/mapper/vg0-swap bs=1M lvremove /dev/mapper/vg0-swapAle jen střílím od boku. Pár (desítek?) Centos7 VM's máme, ale nesetkal jsem se s tím .-)
/etc/sysconfig/grub
a GRUB_CMDLINE_LINUX
?
# kde je jaký konfigurák ls -l /etc/sysconfig/grub /etc/sysconfig/grub -> ../default/grub # výpis konfiguráku cat /etc/default/grub ... GRUB_CMDLINE_LINUX="crashkernel=auto resume=/dev/mapper/vg0-swap rd.lvm.lv=vg0/root rd.lvm.lv=vg0/swap rd.lvm.lv=vg0/usr" ...
Jinými slovy, je třeba ještě upravit parametry default nastavení grubu, pak přegenerovat config grubu a pak systém naběhne.
Zdar Max
dracut -f
grub2-mkconfig > /boot/grub2/grub.cfg
Říkal jsem si naco pouštět grub-mkconfig, když jsem nedělal žádné změny v /etc/default/grub? Ale cosi mě řeklo: nedělej chytrýho, víš prd co dělá příkaz dracut -f ... .
CentOS jsem v životě neviděl, na Archu swapuju do souboru.
grep -R vg0/swap /etc grep -R vg0-swap /etc
dracut-initqueue[260]: Warning: Dracut-initqueue timeout - starting timeout scriptsmě vytáčí u PXE - dohledat, kde nastala chyba, když to milionkrát po sobě vybleje tenhle nesmysl do konzole, není sranda...
za dobu než by sem to jakoby uhodla by to jako bylo nejmíň 2x přeinstalovaný už :D
Tiskni
Sdílej: