Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
A s tim authoringem - takovejch uz sem taky par videl, byly na dvouvrstvym DVD a film zabiral treba jen 3.5 GB, zbytek byl balast a bonusy (nekdy je jich tam skoro vic nez samotnyho filmu) a este tam bylo volny misto. Takovy DVD se pak da lehce prepalit na jednovrstvy medium, kdyz se vyhodi balast nemusi se to vubec rekomprimovat (a nekdy se to tam bez rekomprese vleze i s tim balastem, skoda ze nejde vyhazet selektivne - nechat si menu a film o filmu a ostatni dat pryc, hlavne ty reklamy a varovani).
Otazka je jestli by 4x +R neblbli stejne jako 4x -R, ale padesatku nebo kolik ted stoji DL medium na to obetuju abych to zjistil, u vypalovani 2.4x bych pomalu zesedivel ...
No ja kdyz palim tak pri tom radsi uz nic jinyho nedelam (krom idleni na jabberu a cteni abicka), protoze ta moje pe trojka na jednom giga kde mechanika visi na ata 66 asi moc vysokejch datovejch toku stejne schopna nebude.
A vyhledove uz vsechno budu delat na tom druhym, kterej je po vsech strankach lepsi (az na hlucnost, holt dell optiplex a skladacka, byt z lepsich jeste cenove dostupnejch dilu, nesnesou srovnani).
Na win pouzivam dvd decrypter + dvd shrink + nero a na linuxu k3b + k9copy a to vse k plny spokojenosti. Pod WINE bych to rozhodne neemuloval, ikdyz je to mozna pouzitelny a funkcni.
S tvojou výtkou plne súhlasím a doplním ešte jednu:
Všimol som si to už na viacerých DVD (ale pred tým aj VHS) od Intersonicu, že popis deja na zadnej strane obalu, vôbec nezodpovedá skutočnému deju. V tomto prípade tam je napísane:
Neviem či som to pozeral dosť pozorne, ale žiadnu dodávku som tam nevidel.
Tiskni
Sdílej: