Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
Tiskni
Sdílej:
A s tim authoringem - takovejch uz sem taky par videl, byly na dvouvrstvym DVD a film zabiral treba jen 3.5 GB, zbytek byl balast a bonusy (nekdy je jich tam skoro vic nez samotnyho filmu) a este tam bylo volny misto. Takovy DVD se pak da lehce prepalit na jednovrstvy medium, kdyz se vyhodi balast nemusi se to vubec rekomprimovat (a nekdy se to tam bez rekomprese vleze i s tim balastem, skoda ze nejde vyhazet selektivne - nechat si menu a film o filmu a ostatni dat pryc, hlavne ty reklamy a varovani).
Otazka je jestli by 4x +R neblbli stejne jako 4x -R, ale padesatku nebo kolik ted stoji DL medium na to obetuju abych to zjistil, u vypalovani 2.4x bych pomalu zesedivel ...
No ja kdyz palim tak pri tom radsi uz nic jinyho nedelam (krom idleni na jabberu a cteni abicka), protoze ta moje pe trojka na jednom giga kde mechanika visi na ata 66 asi moc vysokejch datovejch toku stejne schopna nebude.
A vyhledove uz vsechno budu delat na tom druhym, kterej je po vsech strankach lepsi (az na hlucnost, holt dell optiplex a skladacka, byt z lepsich jeste cenove dostupnejch dilu, nesnesou srovnani).
Na win pouzivam dvd decrypter + dvd shrink + nero a na linuxu k3b + k9copy a to vse k plny spokojenosti. Pod WINE bych to rozhodne neemuloval, ikdyz je to mozna pouzitelny a funkcni.
S tvojou výtkou plne súhlasím a doplním ešte jednu:
Všimol som si to už na viacerých DVD (ale pred tým aj VHS) od Intersonicu, že popis deja na zadnej strane obalu, vôbec nezodpovedá skutočnému deju. V tomto prípade tam je napísane:
Neviem či som to pozeral dosť pozorne, ale žiadnu dodávku som tam nevidel.