Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
To je síce pekné, ale viacej by ma potešilo keby to dokázalo odstrániť z databázy neexistujúci súbor ;)
Aj som rozmýšľal nad tým, že niečo také napíšem. O starosť menej, vďaka. Inak som narážal na problém, že z databázy sa cez darktable nedá odstrániť neexistujúci súbor (aspoň v 2.0 bola taká chyba, od vtedy si dávam pozor aby som mazal len cez darktable).
V tomto konkrétnom prípade zatiaľ neodporúčajú nič. Rovnaký bug, ale hlásilo to inú chybu som videl v 1.6, teraz to neviem vygoogliť, ale bola tam zaujímavá diskusia s vývojármi, ktorí si tvrdo stáli sa svojim "mazať sa má len cez darktable, všetky ostatné postupy sú nepodporované" a padlo tam aj vymazanie databázy. Pokiaľ viem vtedy to nakoniec opravili, ale od 2.0 vidím podobný bug znovu.
Škoda, že má darktable tak šialené rozhranie, inak je skvelý len ... no napríklad teraz ho mám v slovenčine a mám tu 2x tlačidlo vymazať vedľa seba. Viem, že funguje len pravé (zistené spôsobom pokus omyl). Alebo filtre ... minule som hľadal defringe a v slovenčine to preložili ako "Odstránenie nepodstatných detailov".
GUI je totálne neflexibilné (liezť do nastavení aby som nastavil šírku pravého stĺpca nech nemusím horizontálne scrollovať, o ťahaní myškou už počuli?), neintuitívne ...
Tiskni
Sdílej: