T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Tiskni
Sdílej:
To je síce pekné, ale viacej by ma potešilo keby to dokázalo odstrániť z databázy neexistujúci súbor ;)
Aj som rozmýšľal nad tým, že niečo také napíšem. O starosť menej, vďaka. Inak som narážal na problém, že z databázy sa cez darktable nedá odstrániť neexistujúci súbor (aspoň v 2.0 bola taká chyba, od vtedy si dávam pozor aby som mazal len cez darktable).
V tomto konkrétnom prípade zatiaľ neodporúčajú nič. Rovnaký bug, ale hlásilo to inú chybu som videl v 1.6, teraz to neviem vygoogliť, ale bola tam zaujímavá diskusia s vývojármi, ktorí si tvrdo stáli sa svojim "mazať sa má len cez darktable, všetky ostatné postupy sú nepodporované" a padlo tam aj vymazanie databázy. Pokiaľ viem vtedy to nakoniec opravili, ale od 2.0 vidím podobný bug znovu.
Škoda, že má darktable tak šialené rozhranie, inak je skvelý len ... no napríklad teraz ho mám v slovenčine a mám tu 2x tlačidlo vymazať vedľa seba. Viem, že funguje len pravé (zistené spôsobom pokus omyl). Alebo filtre ... minule som hľadal defringe a v slovenčine to preložili ako "Odstránenie nepodstatných detailov".
GUI je totálne neflexibilné (liezť do nastavení aby som nastavil šírku pravého stĺpca nech nemusím horizontálne scrollovať, o ťahaní myškou už počuli?), neintuitívne ...