Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.4 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.
UN Open Source Week 2025 probíhá tento týden v sídle Organizace spojených národů v New Yorku. Středeční a čtvrteční jednání bude možné sledovat na UN Web TV.
Byla vydána nová verze 2.50.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 98 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Infrastrukturu pro chatovací aplikaci Telegram provozuje člověk s vazbami na ruské zpravodajské služby. Upozorňují na to investigativní novináři z redakce iStories. „Vedneev dodává služby ruskému státu včetně jeho jaderného institutu nebo zpravodajské službě FSB,“ říká v podcastu Antivirus novinář Jan Cibulka. Uživatelům, kteří si chtějí své informace chránit, doporučuje Telegram vůbec nepoužívat, a raději zvolit jednu z alternativ, WhatsApp nebo Signal.
The Trump Organization spustila ve Spojených státech mobilní síť Trump Mobile s neomezeným tarifem The 47 Plan za 47,45 dolarů měsíčně a představila vlastní značku telefonů The T1 Phone s Androidem za 499 dolarů.
Vývojáři KiCadu se na svém blogu rozepsali o problémech KiCadu v desktopových prostředích nad Waylandem. KiCad běží, ale s významnými omezeními a problémy, které podstatně zhoršují uživatelský komfort a vývojáři je nedokážou vyřešit na úrovni KiCadu. Pro profesionální používání doporučují desktopová prostředí nad X11.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byla vydána (𝕏) nová verze 2025.2 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení na blogu.
Dánské ministerstvo pro digitální záležitosti má v plánu přejít na Linux a LibreOffice [It's FOSS News].
V úterý Google vydal Android 16. Zdrojové kódy jsou k dispozici na AOSP (Android Open Source Project). Chybí (zatím?) ale zdrojové kódy specifické pro telefony Pixel od Googlu. Projekty jako CalyxOS a GrapheneOS řeší, jak tyto telefony nadále podporovat. Nejistá je podpora budoucích Pixelů. Souvisí to s hrozícím rozdělením Googlu (Google, Chrome, Android)?
Tiskni
Sdílej:
cd /var/lib/mysql2 rm ibdata1 rm ib_logfile0 rm ib_logfileJá bych žádné mazání nedoporučoval
Proč hrabete do initscriptu? Konfigurace je v /etc/mysql/my.cnf. Do /etc/init.d/* žádná nastavení nepatří. Jestli je tam něco zahardcodované, tak to buď má svůj smysl (a nemá se to měnit), nebo (to spíš) je to chyba, kterou je třeba opravit, ne se jí přizpůsobit. Třetí možnost je, že jsem já něco nepochopil.
Právě to je ten problém. Používám SLES 11 a konfigurace je normálně v /etc/my.cnf. V tomto souboru jsem si mohl dělat s datadir co jsem chtěl a nic se nedělo. Tak jsem hledal a našel jsem jeho definici právě v /etc/init.d/mysql. Nechci řešit zda je to nějaká chyba systému. Jen jsem to sem napsal, abych to už případně příště nehledal.
Já SLES nemám a nemám s ním zkušenosti, ale nemohl byste mi sem nebo na pastebin třeba nahrát ten initscript? Rád bych to viděl :) Dík.
je to jako příloha. To, že tam je psáno, abych upravil /etc/my.cnf fakt nefungovalo
A tohle:
my_print_defaults |grep datadir
vám vrátí co (když nastavíte ten datadir správně v /etc/mysql/my.cnf)? Protože pokud to správně čtu, tak si to ten skript tahá z my_print_default, který to má z /etc/mysql/my.cnf (aspoň u mě). Pokud by se k tomu, co dělá ten initscript, vyjádřil někdo, kdo rozumí shellu líp než já, bylo by to fajn.
ln -s /kde/to/len/chces/mat /vat/lib/mysql
/home-+-/services-+-/samba | | | +-/ftp | | | +-/mysql | /home-+-/users-+-/local | +-/samba | +-/remote
Já to prostě řeším zastavením databáze, upravením konfiguráku /etc/mysql/my.cnf
# * Basic Settings
....
datadir = /misto/kde/chci/mit/data
a spuštěním databáze ..
Přesně. Když je možnost se obejít bez symlinků, bind mountů a podobných (jakože občas tak docela není), tak je to IMHO nejlepší cesta.
Toto právě nefungovalo. Právě proto jsem hledal a naše definovaný datadir v /etc/inid.d/mysql.<br>
Dřív jsem pužíval openSUSE a tam se datadir nacházel správně v /etc/my.cnf