Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy z konference LinuxDays 2025.
Na konferenci LinuxDays 2025 byl oficiálně představen nový router Turris Omnia NG.
Přímý přenos (YouTube) z konference LinuxDays 2025, jež probíhá tento víkend v Praze v prostorách FIT ČVUT. Na programu je spousta zajímavých přednášek.
V únoru loňského roku Úřad pro ochranu osobních údajů pravomocně uložil společnosti Avast Software pokutu 351 mil. Kč za porušení GDPR. Městský soud v Praze tuto pokutu na úterním jednání zrušil. Potvrdil ale, že společnost Avast porušila zákon, když skrze svůj zdarma dostupný antivirový program sledovala, které weby jeho uživatelé navštěvují, a tyto informace předávala dceřiné společnosti Jumpshot. Úřad pro ochranu osobních údajů
… více »Google Chrome 141 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 141.0.7390.54 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 21 bezpečnostních chyb. Za nejvážnější z nich (Heap buffer overflow in WebGPU) bylo vyplaceno 25 000 dolarů. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
eDoklady mají kvůli vysoké zátěži technické potíže. Ministerstvo vnitra doporučuje vzít si sebou klasický občanský průkaz nebo pas.
Novým prezidentem Free Software Foundation (FSF) se stal Ian Kelling.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za září (YouTube).
Vyšla kniha Počítačové programy a autorské právo. Podle internetových stránek nakladatelství je v knize "Významný prostor věnován otevřenému a svobodnému softwaru, jeho licencím, důsledkům jejich porušení a rizikům „nakažení“ proprietárního kódu režimem open source."
Red Hat řeší bezpečnostní incident, při kterém došlo k neoprávněnému přístupu do GitLab instance používané svým konzultačním týmem.
1. října
O víkendu bylo hezky. Dokonce tak hezky, že se mi nechtělo zapínat počítač. A protože počasí svádělo k tomu vyrazit někam na výlet, tak se jelo. V Černé Hoře se konala pivní pouť (můj návrh :-P), nicméně přítelkyně - nejspíš při představě jak bych večer vypadal - rozhodla, že pojedeme na houby.
Ono se to lehko řekne, pojedeme na houby, jenže... najít les v okolí Brna je ještě celkem hračka. Najít les, kde rostou houby, když jsem ještě nikdy v blízkém okolí na houbách nebyl, už tak snadné není... No a najít les, ve kterém houby nejen rostou, ale kde je taky najdeme (tj. že je nevysbírali takový ti blázni, co razí zásadu, že na houby se musí po ránu), to byl pro mě pořádný oříšek!
Nakonec jsem rozhodl, že pojedeme radši do trošku vzdálenějšího okolí, do lesa, kde to znám a kde by snad nějaký ten hříbek pro nás mohl zbýt. Po počátečních potížích ("proč nemůžem jít po cestě? tady si zlomím nohu!") a nezdarech ("hele, tady ta červená houba s bílýma puntíkama mi dobře ladí k tričku" a "tahle zelená se mi líbí... mám ji sebrat?") jsme našli spoustu jedlých hříbečků... dokonce tolik, že jsem po chvíli vyhlásit heslo "bereme jen ty hezký!" ... po další chvíli následované heslem "uf, necháme něco taky ostatním houbařům"...
No a já si teď můžu připsat na seznam další neoblíbenou práci - čištění hříbků!
Tiskni
Sdílej:
Krom bedel mi jeste smazime "masáky" - tj. Muchomurka ruzovahazardéři
... přítelkyně ... rozhodla ...a to je ještě pořád přítelkyně?