Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Můj první pokus o zápis do blogu.
Přesně před měsícem, tedy 1.5.2006, jsem se rozhodl pro radikální řez. Svůj maximálně fragmentovaný mamutí Seagate 10.2GB jsem zformátoval a místo nelegálních Windows XP zabrala distribuce Ubuntu 5.04(neměl jsem jinou možnost, mám pomalé připojení a na shipit jsem nechtěl čekat). Co mě k tomu vedlo? Největší motivací byla chuť vyzkoušet něco nového, respektive učit se něco nového. Pak jsem se chtěl zbavit sice málo intenzivního, přesto však patrného špatného svědomí z nelegálně užívaného softwaru (kromě WXP také Photoshop a nějaké další). A v neposlední řadě jsem chtěl osadit přítelkyni do role "pokusného králíka" a otestovat, jak rychle se s novým prostředím sžije člověk, který má u PC vypěstované návyky, jejichž jakákoliv změna je velmi časově i nervově náročná. Rozhodně jsem neměl důvod hořekovat nad nefunkčností OS Windows(fungovaly bez problémů, žádné pády) a netrpím Billofobií. Je mi jedno, jestli někdo používá MacOS, někdo GNU/Linux a někdo Windows. Je to každého volba, rozhodl se tak, jak se rozhodl a přeci nemám právo ho považovat za méněcenného proto, že se rozhodl jinak. Já jsem zvolil tuhle cestu, považuji ji za nejlepší, kterou jsem zatím objevil, ale ostatní cesty tím pádem nemusí být špatné. Tak dost ohnění a teď něco k mým začátkům se svobodným softwarem. Po cca 14 dnech jsem 5.04 omšelého ježka nahradil 5.10 svěžím jezevcem. Řeknu vám, stahovat to přes EGPRS je dlouhé jak tejden(doslova
Tiskni
Sdílej:
Stěžuje si občas jen na pomalé připojeníMusíš pro ni vymyslet nějakou zajímavou zábavu, než se stáhne z netu, co chce...