Ve funkci koordinátora k bitcoinové kauze skončil bývalý ústavní soudce David Uhlíř. Informaci, kterou zveřejnil Deník N, potvrdila Radiožurnálu ministryně spravedlnosti Eva Decriox (ODS). Uvedla, že odchod byl po vzájemné dohodě. „Jeho mise je ukončená, auditní procesy se už povedlo nastavit,“ řekla. Teď má podle ministryně další kroky podniknout policie a státní zastupitelství. Koordinátorem jmenovala ministryně Uhlíře 19. června.
Byla vydána nová verze 25.07.26 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
Půjčil jsem si z práce Qtek 8310.
Ten telefon se mi už dlouho líbil svým vzhledem, displejem o rozlišení 320x240 bodů a modrou diodou, která ukazuje zapnuté bluetooth. Rozhodl jsem se, že s ním doma otestuji EDGE připojení.
Nejdřív jsem potřeboval zjistit MAC, ale i při zapnutém BT počítač telefon ne a ne najít. Po pár minutách jsem přišel na to, že v nastavení bluetooth v qteku je kromě zapnuto/vypnuto i položka "možno zjistit". Tak to bychom měli. Přepsal jsem MAC v rfcomm.conf a zkusil připojení. Chvilka napětí..a...Connect script failed. Zkoušel jsem v Gnome, KDE a všude to bylo stejné. Zkoušel jsem měnit i zakomentovat AT příkazy, nepomohlo nic. Chtěl jsem vyzkoušet, jestli bude aspoň přijímat soubory. Nešlo to do té doby, než jsem zaškrtnul položku "Přijímat příchozí IR přenosy". Asi nemám to správné logické uvažování. No budiž, ale modem se mi prostě zprovoznit nepodařilo..
Když to zkrátím, OS Windows Mobile 5.0 mě docela zklamal. Po výborném prvním dojmu z exkluzivního vzhledu, papírových předpokladů a špičkového displeje přišlo zklamání v podobě pomalých reakcí, neustálého čekání, složité a nelogické (alespoň pro mě) uspořádání nabídky Start, nespolupráce s GNU/Linuxem. V nejbližší době mi bude zaměstnavatelem přisouzena Nokia N70, tak uvidím, jak proběhne mé seznamování se Symbianem a jestli se on nebude také točit k tučňákovi zády.
Jinak zatím používám k připojování Nokii 6230 s Ubuntu 6.06 a s ní to funguje naprosto bez problémů. Měl jsem ze sebe dokonce radost, když se mi v čerstvě nainstalovaném Kubuntu 6.06 podařilo připojit přes bluetooth cca za 5 minut nastavování bez návodu a bez potíží. Jen mě trápí jedna věc: pokud nabootuju do druhého systému, tak musím zařízení odpárovat a znovu spárovat, ačkoliv se jedná pořád o dvě stejné MAC. Máte k tomu někdo nějaké lepší řešení?
Tiskni
Sdílej:
Možná o víkendu, nebo jestli chcete a domluvíš se s našima, mohli bysme na Orlík se vykoupat(kemp Popelíky, neplatí se vlezný). A na víkend mi ho asi pán šéfko nepučí.. Ale neni o co stát.
# Default settings for HCI devices device { # Local device name # %d - device id # %h - host name name "%h-%d"; ...dik za pouceni
rfcomm0 { bind yes; device 00:0E:6D:87:72:38; # RFCOMM channel for the connection channel 1; comment "Nokia6600"; }Ten kanál vám nikdo nepřiřazuje, ten vy definujete podle toho, na jakém kanálu "poslouchá" modem u toho BT zařízení.
sdptool search DUN
?