Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Půjčil jsem si z práce Qtek 8310.
Ten telefon se mi už dlouho líbil svým vzhledem, displejem o rozlišení 320x240 bodů a modrou diodou, která ukazuje zapnuté bluetooth. Rozhodl jsem se, že s ním doma otestuji EDGE připojení.
Nejdřív jsem potřeboval zjistit MAC, ale i při zapnutém BT počítač telefon ne a ne najít. Po pár minutách jsem přišel na to, že v nastavení bluetooth v qteku je kromě zapnuto/vypnuto i položka "možno zjistit". Tak to bychom měli. Přepsal jsem MAC v rfcomm.conf a zkusil připojení. Chvilka napětí..a...Connect script failed. Zkoušel jsem v Gnome, KDE a všude to bylo stejné. Zkoušel jsem měnit i zakomentovat AT příkazy, nepomohlo nic. Chtěl jsem vyzkoušet, jestli bude aspoň přijímat soubory. Nešlo to do té doby, než jsem zaškrtnul položku "Přijímat příchozí IR přenosy". Asi nemám to správné logické uvažování. No budiž, ale modem se mi prostě zprovoznit nepodařilo..
Když to zkrátím, OS Windows Mobile 5.0 mě docela zklamal. Po výborném prvním dojmu z exkluzivního vzhledu, papírových předpokladů a špičkového displeje přišlo zklamání v podobě pomalých reakcí, neustálého čekání, složité a nelogické (alespoň pro mě) uspořádání nabídky Start, nespolupráce s GNU/Linuxem. V nejbližší době mi bude zaměstnavatelem přisouzena Nokia N70, tak uvidím, jak proběhne mé seznamování se Symbianem a jestli se on nebude také točit k tučňákovi zády.
Jinak zatím používám k připojování Nokii 6230 s Ubuntu 6.06 a s ní to funguje naprosto bez problémů. Měl jsem ze sebe dokonce radost, když se mi v čerstvě nainstalovaném Kubuntu 6.06 podařilo připojit přes bluetooth cca za 5 minut nastavování bez návodu a bez potíží. Jen mě trápí jedna věc: pokud nabootuju do druhého systému, tak musím zařízení odpárovat a znovu spárovat, ačkoliv se jedná pořád o dvě stejné MAC. Máte k tomu někdo nějaké lepší řešení?
Tiskni
Sdílej:
Možná o víkendu, nebo jestli chcete a domluvíš se s našima, mohli bysme na Orlík se vykoupat(kemp Popelíky, neplatí se vlezný). A na víkend mi ho asi pán šéfko nepučí.. Ale neni o co stát.
# Default settings for HCI devices device { # Local device name # %d - device id # %h - host name name "%h-%d"; ...dik za pouceni
rfcomm0 { bind yes; device 00:0E:6D:87:72:38; # RFCOMM channel for the connection channel 1; comment "Nokia6600"; }Ten kanál vám nikdo nepřiřazuje, ten vy definujete podle toho, na jakém kanálu "poslouchá" modem u toho BT zařízení.
sdptool search DUN
?