Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Asi ti ušlo, že ani já ani Myšák nemáme čas číst ty zdrojáky (jinak bychom to mohli rovnou opravit) a vycházíme z toho, co napsal Filip.
Tyhle drobné opravy jsou dost problematické, asi jde jen o změnu jednoho řádku v CREATE TABLE skriptu a dalšího v databázové vrstvě programu (odstranit zbytečné prasování a použít getTimestamp() místo getString()*), ale časové náklady** na opravu těchto pár řádků jsou příliš vysoké, takže se většina lidí uchyluje k remcání v diskusích, v lepším případě k nahlášení chyby do bugzilly. V mém případě ještě více snižuje motivaci fakt, že Sunbird nepoužívám. Bylo to jen takové povzdechnutí: jak to vůbec může někdo takhle napsat?
*) to je jen příklad, takhle by se ty metody jmenovaly v Javě.
**) stažení zdrojáků, hledání kde to je, porozumnění kódu, testování, komunikace s hlavními vývojáři, přemlouvání, aby patch zařadili...
se doporučuje pro zvýrazňování používat jen polotučné písmo místo tučného, tak s tím nic nenadělám, tady je jen tučnéNe, ke zvýrazňování se doporučuje používat kurzívu. Polotučné či tučné písmo je už silné zdůraznění.
Koukni třeba sem: Úprava diplomových prací (strana 30). Citace:
Text vysázený jednolitým písmem je typický pro beletrii, v odborných textech je vyznačování přirozené a nutné, protože odlišené části textu usnadňují orientaci v textu. Existuje celá řada možností, jak vyznačovat, ale umírněnost je na místě. Obecně se doporučuje, aby v jednom textu byly používány nejvýše dva způsoby vyznačování, tedy kromě obyčejného textu ještě např. obyčejnou kurzívu a polotučné písmo.
Netvrdím, že tohle je jediný možný pohled na věc, ale polotučné písmo je zcela oprávněným způsobem zvýrazňování textu. Jestli použít to, či ono, pak záleží spíš na konvenci autora, edice. A jelikož tady kurzívu používám v jiném smyslu než pro zvýrazňování, tak nezbývá než pro zvýrazňování používat tlačítko B.
P.S. to je ale pěkný flame, pro nedělní deštivý večer
event_start
opravdu počet sekund od počátku epochy, ten substr
to má jen převést na string a ta desítka je Bulharská konstanta… Vzhledem k tomu, jak zvláštní sestavu funkcí má SQlite, možná to opravdu bude jediné řešení. Pokud tedy nefunguje něco na tento způsob:
SELECT title title FROM cal_events WHERE event_start > strftime('%s','now')+0 AND event_start < strftime('%s','now','+7day')+0 AND cal_id == 4 ORDER BY event_start DESC;
Jak řekl xkucf03, vycházím z toho, co řekl Filip Jirsák.A já jsem zase vycházel z toho, že ve skriptu v příspěvku je použita funkce
substr(event_start, 1, 10)
. Nenapadlo mne, že ta funkce bude fungovat na něčem jiném, než na textu, a že to je snad dokonce standardní způsob, jak v SQLite
převést číslo na text.
Tiskni
Sdílej: