Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Asi ti ušlo, že ani já ani Myšák nemáme čas číst ty zdrojáky (jinak bychom to mohli rovnou opravit) a vycházíme z toho, co napsal Filip.
Tyhle drobné opravy jsou dost problematické, asi jde jen o změnu jednoho řádku v CREATE TABLE skriptu a dalšího v databázové vrstvě programu (odstranit zbytečné prasování a použít getTimestamp() místo getString()*), ale časové náklady** na opravu těchto pár řádků jsou příliš vysoké, takže se většina lidí uchyluje k remcání v diskusích, v lepším případě k nahlášení chyby do bugzilly. V mém případě ještě více snižuje motivaci fakt, že Sunbird nepoužívám. Bylo to jen takové povzdechnutí: jak to vůbec může někdo takhle napsat?
*) to je jen příklad, takhle by se ty metody jmenovaly v Javě.
**) stažení zdrojáků, hledání kde to je, porozumnění kódu, testování, komunikace s hlavními vývojáři, přemlouvání, aby patch zařadili...
se doporučuje pro zvýrazňování používat jen polotučné písmo místo tučného, tak s tím nic nenadělám, tady je jen tučnéNe, ke zvýrazňování se doporučuje používat kurzívu. Polotučné či tučné písmo je už silné zdůraznění.
Koukni třeba sem: Úprava diplomových prací (strana 30). Citace:
Text vysázený jednolitým písmem je typický pro beletrii, v odborných textech je vyznačování přirozené a nutné, protože odlišené části textu usnadňují orientaci v textu. Existuje celá řada možností, jak vyznačovat, ale umírněnost je na místě. Obecně se doporučuje, aby v jednom textu byly používány nejvýše dva způsoby vyznačování, tedy kromě obyčejného textu ještě např. obyčejnou kurzívu a polotučné písmo.
Netvrdím, že tohle je jediný možný pohled na věc, ale polotučné písmo je zcela oprávněným způsobem zvýrazňování textu. Jestli použít to, či ono, pak záleží spíš na konvenci autora, edice. A jelikož tady kurzívu používám v jiném smyslu než pro zvýrazňování, tak nezbývá než pro zvýrazňování používat tlačítko B.
P.S. to je ale pěkný flame, pro nedělní deštivý večer
event_start
opravdu počet sekund od počátku epochy, ten substr
to má jen převést na string a ta desítka je Bulharská konstanta… Vzhledem k tomu, jak zvláštní sestavu funkcí má SQlite, možná to opravdu bude jediné řešení. Pokud tedy nefunguje něco na tento způsob:
SELECT title title FROM cal_events WHERE event_start > strftime('%s','now')+0 AND event_start < strftime('%s','now','+7day')+0 AND cal_id == 4 ORDER BY event_start DESC;
Jak řekl xkucf03, vycházím z toho, co řekl Filip Jirsák.A já jsem zase vycházel z toho, že ve skriptu v příspěvku je použita funkce
substr(event_start, 1, 10)
. Nenapadlo mne, že ta funkce bude fungovat na něčem jiném, než na textu, a že to je snad dokonce standardní způsob, jak v SQLite
převést číslo na text.
Tiskni
Sdílej: