Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Takže tady máme třetí podcast...
Přiznám se, že už jsem dneska ospalý, ale však vy si na to huhlání časem zvyknete;)
Zkusil jsem si to předem 2x přečíst, už to tolik nepraská ale jsou tam slyšet jiné podivné zvuky:) Ale když bych to chtěl tunit aby to znělo fakt jako ty pravé podcasty na tom internetu tak by mě to nebavilo, raději to nechám tak "lidsky" jak psal někdo v diskuzi a budou tam přeřeky, nadávky, blábolení...
Doufám že dostanu pochvalu od Grunta za Speex. abcpod2.ogg
Nevíte kolik bajtů to musí max. mít abych to nahrál na abclinuxu...? Celý život říkám [gnome] a teď bych měl [noum] nějak se mi to nezdá, GNU jsem se ani nesnažil...
Zapl jsem mikrofon a během pěti minut přečetl zprávičky:) Omlouvám se všem za svůj hlas, za přeřeky, za pokusy dodávat své "vtipné" komentáře... a taky se omlouvám za to slovo "psychopat", je to jen moje oblíbené slovo, nemyslel jsem to zle a Jardík se snad taky nenaštve:) Jo a prskám do mikrofonu a nějak to chrastí.
Je to hnus ale je to první verze! http://tmp.sigut.net/abcpod.ogg