Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Zkusil jsem si to předem 2x přečíst, už to tolik nepraská ale jsou tam slyšet jiné podivné zvuky:) Ale když bych to chtěl tunit aby to znělo fakt jako ty pravé podcasty na tom internetu tak by mě to nebavilo, raději to nechám tak "lidsky" jak psal někdo v diskuzi a budou tam přeřeky, nadávky, blábolení...
Doufám že dostanu pochvalu od Grunta za Speex. abcpod2.ogg
Nevíte kolik bajtů to musí max. mít abych to nahrál na abclinuxu...? Celý život říkám [gnome] a teď bych měl [noum] nějak se mi to nezdá, GNU jsem se ani nesnažil...
Tiskni
Sdílej:
Kdybys chtěl dělat přehled zpráv z rss, taky bych uvítal ... po chvílích fofru prolízt teď už jen 2k+ zpráviček, taky zabere čas ...
Pravda, taky mi to nejde seekovat... Grunte?Stará verze interního demuxeru Mplayeru a nebo to použije demuxer z libvorbisu a její verze je stará. V mém případě stačí přidat parametr -demuxer lavf a timestampy si to zas normálně najde a jde v tom křápu seekovat.
to použije demuxer z libvorbisu a její verze je staráYup. Tak v mém případě se mé podezření potvrdilo:
Playing abcpod2.ogg. [Ogg] stream 0: audio (Speex), -aid 0 Ogg file format detected.Co mají špatně ostatní, netuším.
Chrome to nepřehraje vůbechttp://code.google.com/p/chromium/issues/detail?id=13416
No, jestli to dobře chápuNetřeba to chápat. Stačí si to přečíst. Jinak ano, píše se tam, že oni nemůžou z nějakých licenčních důvodů linkovat něco jako ffmpeg (už jen z toho důvodu, že asi bude obsahovat GPL kód), ale každý jednotlivý uživatel si může při kompilaci nějakým přepínačem svůj libovolný ffmpeg (resp. knihovny libav) nalinkovat a pak prohlížeč získá podobné schopnosti jako právě zmiňovaný mplayer, který používá úplně stejné knihovny (a s trochou štěstí i s podporou VDPAU – to dle mého názoru zní jako výzva, která stojí za trochu toho trápení, ne?)
Tady nějaký týpek chce troubit v ulicích, protože mu budou omezovat rychlost v autě ...
Já myslím, že je to bezcenné ...
Přeběhlík z líbím se ti ...Super hlášky. Po ránu rozhodně zvedne náladu.
Doufám že dostanu pochvalu od Grunta za Speex.Tož dobré, no. Na to že je to neoficiální podcast, tak víc než dost. Kdyby to bylo oficiálně, tak by se ještě trošičku musela poladit bit-rate, určitě by bylo vhodné to normalizovat a možná i trošičku expandovat/komprimovat a profiltrovat kvůli srozumitelnosti (když už si teda rýpnout musím), ale jinak jak jsem řekl. Na neoficiální podcast je to špica.
tak to udelejUdělej co?
poladit bit-rate, určitě by bylo vhodné to normalizovat a možná i trošičku expandovat/komprimovat a profiltrovat kvůli srozumitelnosti
ta wavka má 40MBFLAC, Monkey's Audio,WavPack,…
nebude lepší naučit mě jak to udělat?:) Stačí jen na něco poklikat v Audacity nebo musím u toho myslet?Stačí to naklikat, já bych se na to stejně vykvákl.
driv sem si kompiloval vlastni, aktualni svn verzi, ale porad byly naky problemy, ze tohle neslo a tamto hazelo furt nejakej error ...
speexdec /home/petrvlasic/abcpod2.ogg - | aplay -t raw -f S16_LE -r 44100 -c 1 -
-demuxer lavf
funguje (na jednorazovy prehrati ok, ale delat to pokazdy by se me nechtelo).
na jednorazovy prehrati ok, ale delat to pokazdy by se me nechteloStačí nacpat do mplayer.conf jako defaultní demuxer. Já už to tak dávno mám. Jen budu muset vymyslet něco chytřejšího, protože pro něco se libav hodí víc pro něco míň(typicky Thusnelda nebo AoTuV).
to uz radsi neco na konverziJo, je to na konverzi PCM(Wave) -> Speex, Speex -> PCM jen v tom případě výše se to nekonvertuje do souboru, ale do pípy a z pípy přímo do přehrávače (klidně tam místo aplay může být i mplayer).