Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Používá někdo v Kmailu GPG? Šifrování a podepisování e-mailů... používám kmail nějakou dobu místo mutta, ale je to poměrně nepohodlné - mám u některých lidí v Adresáři nastaveno podepisuj a šifruj vždy. Když napíšu e-mail o terorismu a zvrhlostech kliknu na tlačítko Odeslat a teď doufám že na mě vyskočí podivný dialog který potvrdím a ono se to jako zašifruje... nic moc, chtěl bych to vidět před odesláním.
Máte někdo jiné zkušenosti? Mám KDE 4.2, vylepšili to nějak v 4.3? Je někdo z toho sytému nadšen? Nelíbí se to někomu stejně jako mi a vyplníme společně bugreport?
Tiskni
Sdílej:
Chodí, chodí všechno, ale je to nepřívětivé:)
Napíšu e-mail, kliknu na odeslat a teď trnu a doufám že na mě vyskočí ten dialog který ukazuje jaké klíče se používají apod... já bych chtěl aby například když píšu e-mail nějaké osobě u které mám v Adresáři zaškrknuto vždy šifrovat&podepisovat tak aby už ty tlačítka Sign, Encrypt na liště byly zmáčklé...
Já mám pocit že GPG v Kmailu ani jinak než s pinentry & gpg agentem používat nejde... taky to tak mám, ale nelíbí se mi ten uživatelský požitek:)
Je pravda, že gpg-agent neumí vyžadovat jen potvrzení (tj. nejprve mu sdělím heslo, pak jenom chce zmáčknout Ok), jediná možnost je vypnout zapamatování hesla (default-cache-ttl 0).
Pokd jde o Kmail, nemohu radit, nepoužívám ho. Ale dle návodu by měl umět vždy ukázat mail po podepsání/zašifrování ale před odesláním (8. Tick mark these: Show signed/encrypted message after composing, Always show the encryption key for approval, Automatically sign messages using OpenPGP?).