T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Používá někdo v Kmailu GPG? Šifrování a podepisování e-mailů... používám kmail nějakou dobu místo mutta, ale je to poměrně nepohodlné - mám u některých lidí v Adresáři nastaveno podepisuj a šifruj vždy. Když napíšu e-mail o terorismu a zvrhlostech kliknu na tlačítko Odeslat a teď doufám že na mě vyskočí podivný dialog který potvrdím a ono se to jako zašifruje... nic moc, chtěl bych to vidět před odesláním.
Máte někdo jiné zkušenosti? Mám KDE 4.2, vylepšili to nějak v 4.3? Je někdo z toho sytému nadšen? Nelíbí se to někomu stejně jako mi a vyplníme společně bugreport?
Tiskni
Sdílej:
Chodí, chodí všechno, ale je to nepřívětivé:)
Napíšu e-mail, kliknu na odeslat a teď trnu a doufám že na mě vyskočí ten dialog který ukazuje jaké klíče se používají apod... já bych chtěl aby například když píšu e-mail nějaké osobě u které mám v Adresáři zaškrknuto vždy šifrovat&podepisovat tak aby už ty tlačítka Sign, Encrypt na liště byly zmáčklé...
Já mám pocit že GPG v Kmailu ani jinak než s pinentry & gpg agentem používat nejde... taky to tak mám, ale nelíbí se mi ten uživatelský požitek:)
Je pravda, že gpg-agent neumí vyžadovat jen potvrzení (tj. nejprve mu sdělím heslo, pak jenom chce zmáčknout Ok), jediná možnost je vypnout zapamatování hesla (default-cache-ttl 0).
Pokd jde o Kmail, nemohu radit, nepoužívám ho. Ale dle návodu by měl umět vždy ukázat mail po podepsání/zašifrování ale před odesláním (8. Tick mark these: Show signed/encrypted message after composing, Always show the encryption key for approval, Automatically sign messages using OpenPGP?).