Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Chtěl jsem do webové fotogalerie přidat přepínání fotky pomocí šipek doleva/doprava. Předělal jsem to teda v railsech na ajax... jenže pak se nemění url a nefunguje zpět a vůbec je to takové ošklivé... a tak jsem začal hledat něco (knihovnu) co by to řešila.... byl jsem zděšen co to jsou všecko za hacky:( Nějak jsem to vyřešil pomocí HTML5, budu rád když mi to zkritizujete.
Obecně se to řeší tak že se mění část url za takovou tou mřížkou (#) protože to je jediné co můžete (zatím) měnit bez reloadu stránky. Ale to je ošklivý hack jak píše tady nějaký chlapík: http://www.kylescholz.com/blog/2010/04/html5_history_is_the_future.html
Prolezl jsem různé knihovny - RHS, jQuery history, bbq - ta byla na mě moc složitá.. Ale všecko mělo nějaké chyby, tlačítko zpět u starých IE se třeba řeší tak že je tam nějaký skrytý iframe, různé timery co kontrolují co 100ms jestli jsme nezmáčkli zpět... prostě je to celé ošklivé.
HTML5 přidává (ano, to HTML5 které si nehoní nad tím že všecko je XMLko ale řeší problémy co jsou;)), přidává mocnou věc a to změnu url bez načtení stránky pomocí pushState o kterém píše ten kylescholz.com. Funguje to v novém Chromiu a Firefoxu 4, jiné věci jsem nezkoušel. Sbastlil jsem tedy něco takového:
Event.observe(window, 'load', function() { window.history.pushState(0, 'pryc', 0); window.history.pushState(@photo.id, 'pryc', @photo.id ); }) // Respond to a popstate event. window.onpopstate = function(e) { if (e.state == 0) { window.location="back_js_url(@back_section)"; } else if (e.state != null){ var basedir = document.location.href; basedir = basedir.substring(0, basedir.lastIndexOf('/')) + '/'; new Ajax.Request(basedir+e.state, { method:'get' }); } };
Můžete mě bít, já javascript neumím a taky se něco tak ošklivého nehodlám učit ale funguje to, na odkazy další/předchozí fotka jsem pomocí :after v Railsech navěsil ještě něco takového:
window.history.pushState(#{photo_prev.id}, 'title', #{photo_prev.id})")
Budu moc rád když mi to pomůžete otestovat na http://www.sigut.net/. V prohlížečích které to umí by se vám tedy při posouvání mezi fotkami mělo měnit url a fungovat tlačítko zpět.
Co mi to pokazí je reload, nevíte jak to vyřešit?
zvlášť rád bych byl kdyby něco zkusil IEčka, až to odladím tak tam přidám testování a v prohlížečích kde to bude fungovat nechám ajax, kde ne tak normální statické přepínání stránek.
Tiskni
Sdílej:
Webpage error details
User Agent: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.4506.2152; .NET CLR 3.5.30729)
Timestamp: Mon, 1 Nov 2010 09:39:49 UTC
Message: Object doesn't support this property or method
Line: 55
Char: 3
Code: 0
URI: http://beta.sigut.net/photos/2048
Message: Object doesn't support this property or method
Line: 88
Char: 202
Code: 0
URI: http://beta.sigut.net/photos/2048
Message: Object doesn't support this property or method
Line: 1
Char: 203
Code: 0
URI: http://beta.sigut.net/photos/2048
...atd...
http://beta.sigut.net/photos/2046, klinu na dalsi a zmeni se na
http://beta.sigut.net/photos/2046#a pak uz pri klikani na dalsi to zustava stale takto. Opera 10.63
V opeře(10.10) se url nemění. Je to ten případ s #.
V Midori (webkit) se url nemění, ale je to jiný případ. Když jsem kliknul na fotku, tak jsem měl zobrazenou pořád url alba a stránky, na které jsem byl. Poklikal jsem parkrát na předchozí a url ukazovala pořád stránku alba, tak jsem dal aktualizaovat stránku a url se spravila, jenže při dalším přepnutí se zase nezaktualizovala. Ještě zkusím zkompilovat novou verzi z gitu.