Byla vydána verze 1.98.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Byla vydána nová verze 7.1 (YouTube) svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Mary Lou bylo vybráno na počest americké jazzové klavíristky Mary Lou Williams (YouTube).
Bun (Wikipedie), tj. běhové prostředí (runtime) a toolkit pro JavaScript a TypeScript, alternativa k Node.js a Deno, byl vydán ve verzi 1.4. Představení novinek také na YouTube. Bun byl přepsán z programovacího jazyka Zig do Rustu. Pomocí Claude Fable 5.
Vývojáři KDE na Mastodonu oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 26.08. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Společnost PINE64 kvůli nedostatku a vysokým cenám DRAM a eMMC dočasně pozastavuje výrobu linuxových zařízení. Výroba zařízení jako PineTime, PineVoice a Pinecil pokračuje.
Společnost Stripe se dohodla na akvizici společnosti OpenRouter. Za 7,5 miliardy dolarů.
Byla vydána nová verze 1.27 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
V pátek 28. srpna se v Praze uskuteční již osmý Mobile Linux Hackday. Jako obvykle se potkáme v pražské pobočce SUSE v Karlíně na Křižíkově, takže kromě mobilního Linuxu je to tentokrát i příležitost přijít se podívat na nově zrekonstruované kanceláře. Začínáme v 10:00, ale dorazit můžete samozřejmě kdykoliv v průběhu dne. Setkáním vás provede Petr Hodina, vývojář GPU ovladačů v Mesa 3D a jeden z hlavních lidí české komunity kolem mobilního … více »
Představen byl Raspberry Pi Compute Module 5 Programming Jig. Jedná se o zařízení umožňující připravit Compute Module 5 do plně funkčního stavu bez nutnosti použití dalších vstupně / výstupních desek. Podporuje automatizaci pomocí nástroje rpi-sb-provisioner. Podrobnosti v dokumentaci.
Hackeři ve Francii ukradli data více než půl milionu daňových poplatníků. Je to jeden z největších hackerských útoků v dějinách země. O útoku z konce června informovala až teď daňová správa. Teprve od pondělí dotčeným občanům zasílá e-maily s instrukcemi, jak postupovat dál. Hackeři se sice nedostanou k penězům dotyčných, hrozí ale věrohodné podvody. Hackeři získali třeba celá jména, údaje o rodinných příslušnících nebo také údaje o
… více »
asi jsem to zbytečně nechal na dokumentaci SUNu ...
Základ celého systému je JES
JES 5 (Sun Java Enterprise System) * Access Manager
* Application Server Enterprise Edition
* Directory Server Enterprise Edition
* Java Studio Creator
* Java Studio Enterprise
* Message Queue
* Portal Server
* Sun Cluster
* Sun Studio
* Web Server
* Web Proxy
představuje zhruba equivalent MS produktů
MS Windows Server 2003 Enterprise Edition
Active directory <-> DS + Access Manager
běhové prostředí Win + Cluster + Web server ISS <-> Application Server (částečně Web Server)
MS Message Queuing <-> Message Queue
SharePoint Portal Server <-> Portal Server
Microsoft ISA Server <-> Web Proxy
Visual Studio Enterprise <-> Java Studio Creator, Java Studio Enterprise, Sun Studio (každý má trochu jiné zaměření)
komunikační nadstavba
JCS 5 (Sun Java Communications Suite) * Calendar Server
* Messaging Server
* Communications Express
* Connector for Microsoft Outlook
* Communications Sync
* Instant Messaging
představuje zhruba equivalent MS produktů
MS Exchange <-> Messaging Server, Calendar Server, Communications Express, Communications Sync, Connector for Microsoft Outlook pokud vím MS nedodává firemní obdobu MSN <-> Instant Messaging (vytuněný Jabber server)
Pak jsem taky procházel dokumentaci :) Takže ono je to modularni a můžu s tím udělat vlastně to, co jste psal výše, pomocí dílčích modulů... Jenom by mě tedy zajímalo, jak DS + Access Manager se dá použít místo AD (Active directory <-> DS + Access Manager)Produkty nejsou plně identické, ale v mnoha vlastnostech se setkávají. Access Manager může například pro autentizaci využívat i AD, Kerberos apod. Záleží na konkrétním nasazení.
Takže v zásadě, když tam nenahraji ty další moduly, mohu používat prostě JCS5 namísto exchange serveru? V poslední době hledám vhodnou náhradu za MS Exchange, takže toto by asi šlo, že?Opět platí, že produkty nejsou plně identické, ale v mnoha nasazeních nahrazují MS exchange. Více informací naleznete například zde: http://www.sun.com/software/products/messaging_srvr/features.xml
BTW nikde jsem nenašel, jak vypadá to webové rozhranní... dají se někde najít nějaké screenshoty? Asi to bode ve stylu J2EE serveru? před pár lety jsem s tím pracoval a líbilo se mi to:)Lze využívat MS-Outlook včetně kalendáře, todo a kooperace se skupinami nebo webové rozhraní.
BTW2 nenašel jsen na webu kolik to vlastě stojí :) pro menší firmu do 100PC.Kupuje se podpora na kmenového zaměstnance na rok, kdy minimální balík je 100 kusů. Cena je cca 50$ za kus, tedy cca. 5000$/rok. Na aktuální podmínky a cenu je třeba se doptat dodavatelů.
Tiskni
Sdílej: