Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.
Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »Ano OpenSUSE už "bohužel" je pořešený. Kéž by to stejně dobře a jednoduše jako na OBS fungovalo například u Debianu... Trochu jsem ale doufal, že se třeba "chytne" někdo z RedHatu. Minimálně v diskuzích tu jsou Brňáci poslední dobou celkem aktivní
Napadla mě jedna věc, kde by SUSE mohlo případně pomoct a to je QA na big endian architektuře, pokuď tam nějaký takový železo máte. Předpokládám totiž, že normálně balíčky pro OpenSUSE nikdo na PowerPC explicitně netestuje. Můj pokus rozjet PowerPC OpenSUSE v QEMU skončil s koncem mé trpělivosti asi po 5h instalace, takže formáty, kde na endianitě záleží (např Garmin FIT, nebo OZF) jsou pro big endian napsaný "na slepo".
Problém "fyzikálních omezení" je, že není prakticky možné zvolit nějaké rozumné výchozí hodnoty tak, aby to fungovalo pro všechny oblasti používání. Rozdíl mezi pěší turistikou a leteckými daty (zejména IGC) je prostě příliš veliký.
GPXSee z toho důvodu implementuje "pouze" statistickou eliminaci odlehlých hodnot, nicméně ta má své limity a například u shluků chybových hodnot selhává.
Ta totiž, jak se zdá, ulétne vždy, pokud je špatný signál.
Vždy s vaší GPS, moje GPS zase naopak elevaci v případě špatného signálu dramaticky nemění. Je to závislé na GPS a/nebo SW co tvoří log stejně jako na aktivitě. Právě proto je tak těžké vymyslet/odladit něco, co funguje obecně.
licence.txt
s GPL3.
Jak už bylo zmíněno, součásti repa je soubor s licencí a v GUI je licence v about dialogu. Licence se dále vyskytuje ve Windows installeru a RPM balíčkách (Do deb se zase musí dodat přes nějaký speciální soubor...). Takže celkově mi to přijde, že kdo chce licenci znát, získá jí celkem snadno.
Tapetovat ale každej soubor licencí mi přijde zbytečný. Vím, že spousta SW to tak má, ale mě to moc nedává smysl - kdo chce, tu licenci stejně smaže a kdo jí potřebuje třeba pro jeden soubor, tak jí tam může doplnit. V GPXsee jsou třeba asi 3 takový soubory, který jsou "based on" a je to tam uvedeno.
Je nějaký "oficiální kanál" jak upozorňovat na nové verze? Nebo si to copr hlídá sám např podle tagů v gitu?
Zdá se, že ta detekce nefunguje:
GPXSee: no upstream version found. - https://github.com/tumic0/GPXSee/tags - class="tag-name">([^<]*)</span
Tiskni
Sdílej: