Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Těžko říct. Možné to samozřejmě je. Nevidím ale rozumnou možnost, jak to zjistit. Problémy s napájením přímo na motherboardu se mohou projevovat podobně jako závada na zdroji.
Asi bych už měl tu starou popelnici konečně vyhodit a měl bych klid!
Zdroje stárnou, to je fakt. První i druhý (pokus o) server však měly jiný case s jiným zdrojem. Takže se lze těžko dopátrat, jestli to bylo zdrojem, řadičem nebo diskem...
Použité disky rozhodně nepatří k těm zmíněným. Mají kapacity 6 a 20 GB. Druhý z nich má dokonce 7200 otáček a 2 MB cache. Možná je problém právě v kompatibilitě starého řadiče s relativně moderním diskem.
Datové kabely byly pořádně odrbané. Samozřejmě jsem je všechny vyměnil, ale nepomohlo to.
Netuším, jak tahle konkrétní deska funguje. Je to běžná deska s ACPI a s klasickým ATX konektorem. Možná to nebude tento případ.
Jestli některý disk zase selže, nejspíš nad tím přestanu hloubat, vyhodím ten počítač oknem a seženu si jiný.
Jakou výhodu má pata_via? Nevěděl jsem, zda mám tu novinku vyzkoušet. Tak jsem prostě nechal zkompilovat obojí. Jenže on se implicitně použil ten IDE ovladač. Radši jsem se v tom nehrabal, protože netuším, jak je to stabilní a co přesně tam je jinak (kromě SCSI-like pojmenování).
Jen tak mimochodem: Uptime 5 dní, stále bez selhání. Možná jen náhoda...
Tiskni
Sdílej: