V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
jediné vhodné řešení je, aby správci abclinuxu.cz se chytli za nos a něco s tím udělaliNapříklad? Odpovídali na _každý_ námět na anketu? Nebo nastavili odeslání automatické odpovědi? První případ je nereálný. Už takhle mám co dělat s tím, abych odpověděl na všechny požadavky, na které (si myslím, že) je _nutné_ odpovědět. Druhý způsob je nežádoucí, protože většina lidí _nechce_ dostávat email kvůli každé prkotině. Takže jak bychom se měli chytnout za nos? Kromě toho, že bych připsal vysvětlující odstaveček přímo na stránku s administrativními požadavky (což jsem udělal) a k tomu bych ještě vložil svou obšírnější odpověď do blogu, aby to bylo co nejvíce na očích (což jsem také udělal). --------- Možná reaguji přehnaně. Možná je to tím, že abclinuxu.cz obětuji velkou spoustu času jen proto, aby bylo co nejlepší. Takže mě pak podobně nedůvěřivý a nepřátelsky laděný přístup prostě mrzí. Když někdo obrací dobrý úmysl v alibismus, svědčí to IMHO o úpadku lidských vztahů. Lidi si nevěří a radši se podezírají z nepravostí, než aby hledali dobrý motiv - i když třeba není zřejmý na první pohled.
ad poslední odstavec:Jak jsem řekl, asi šlo o přehnanou reakci. Omlouvám se za to. Vždycky je lepší psát s odstupem pár hodin.
Zdravím,
musím se Roberta trochu zastat. Mě osobně ten "administraticní požadavek" přijde dost řekněme netaktní.
Pokud někomu píšu, snažím se o maximální slušnost a korektnost, zachovávám pokud možno "diplomatický" jazyk. Výrazy jako "táhnout od někud" IMHO do tohoto slovníku nepatří.
Ještě víc mě zaráží, že autor používá takovýto styl při prvním kontaktu. Uznávám, že je někdy třeba volit ostřejší tón, ale ten zpravidla přichází na řadu až po několika předchozích neúspěších.
Ale zas si vemte, že okolní svět není růžový, člověk si musí dávat pozor na všechny strany, aby ho někdo nenatáh, lidé na sebe moc nemají čas ... - prostě na člověka číhá hodně stresujících zážitků.
Při vší úctě, to, jaké mám problémy, by se na slušnosti, se kterou jednám s ostatními (a v psané formě zejména), nemělo projevit.
jse myslel ze to ma bejt jenom do konce mesice rijna.Jo, to já taky
Tiskni
Sdílej: