Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).
Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.6. Přehled novinek s náhledy v oznámení na blogu.
V Edici CZ.NIC, knižní řady správce české národní domény, vychází nová kniha Martina Malého Kódy, buildy, firmwary. Autor po půl roce od vydání předchozího titulu přichází se svou již sedmou knihou, tentokrát zaměřenou na vývoj programového vybavení pro embedded zařízení. Publikace s podtitulem Základy vývojářského řemesla pro tvůrce hobby elektroniky nabízí praktického průvodce pro všechny, kdo své projekty vytvořené s Arduinem
… více »V Brně na FIT VUT probíhá dvoudenní open source komunitní konference DevConf.CZ 2026. Na programu je celá řada zajímavých přednášek, lightning talků, meetupů a workshopů. Přednášky lze sledovat i online na YouTube kanálu konference. Aktuální dění lze sledovat na Matrixu, 𝕏 nebo Mastodonu.
Byla vydána nová verze 15.1 svobodného unixového operačního systému FreeBSD. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.
Vývojáři Ubuntu představili projekt Myna, tj. iniciativu zaměřenou na přidání funkce převodu řeči na text do prostředí desktopu Ubuntu. Dle plánu již v Ubuntu 26.10.
Společnost Epic Games představila nový open source systém pro správu verzí Lore navržený pro "bezprecedentní škálovatelnost dat i týmů a optimalizovaný pro projekty, včetně her a zábavy, které kombinují kód s velkými binárními soubory, aby uspokojil potřeby vývojářů i umělců". Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) provedl v říjnu 2024 místní šetření u společnosti Seznam.cz. Úřad prověřoval důvodné podezření na možné protisoutěžní jednání, konkrétně zneužití dominantního postavení. Krajský soud v Brně v květnu 2025 konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné. Nejvyšší správní soud (NSS) včera rozhodl, že šetření bylo provedeno v souladu se zákonem. Krajský soud bude muset případ posoudit znovu.
chip "it8665-*" label fan1 "CPU Fan" label fan5 "AIO PUMP" label temp1 "CPU Temp" label temp2 "MB Temp" label temp3 "VRM Temp" label temp5 "CPU Socket Temp" ignore temp4 ignore temp6 set fan1_min 200 set fan5_min 1700 set temp1_min 0 set temp1_max 90 set temp2_min 0 set temp2_max 90 set temp3_min 0 set temp3_max 90 set temp4_min 0 set temp4_max 90 set temp5_min 0 set temp5_max 90 set temp6_min 0 set temp6_max 90 compute in0 @*2, @/2 compute in1 @*2, @/2 compute in2 @*6, @/6 compute in3 @*2.5, @/2.5 compute in4 @*2, @/2 compute in5 @*2, @/2 compute in6 @*2, @/2 set in0_min 0 set in0_max 1.5 set in1_min 1.3 set in1_max 1.5 set in2_min 12*0.9 set in2_max 12*1.1 set in3_min 5*0.9 set in3_max 5*1.1 set in4_min 1 set in4_max 1.2 set in5_min 1 set in5_max 1.1 set in6_min 1.8 set in6_max 1.9 set in7_min 3.3*0.9 set in7_max 3.3*1.1 label in0 "CPU Core" label in1 "DRAM" label in2 "+12V" label in3 "+5V" label in4 "CPU SOC" label in5 "VDDP" label in6 "1.8V PPL"
Tiskni
Sdílej: