Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Belenix má pokud vím i KDE, každopádně tohle je docela zajímavý, takže kdybyses do toho pouštěl a chtěl pomoct, tak já se rád účastním. Abych upřesnil ...
Jako gentoo user jsem trošku experimentoval s přenášením portage na další distra/platformy, možná víš, že existuje Gentoo/FreeBSD, Gentoo/OSX a další podobné. Plánoval se i Gentoo/OpenSolaris (přezdívaný Portaris). V tom se moc nepokračovalo, ale jeden z diskutujících na fóru poskytnul skript, který to umožňoval poměrně jednoduše, sice ne úplně od základů (neřešil kernel, libc, gcc, binutils - ty nechal distribuční a nešahal na ně), ale zbytek byl docela v pohodě. A jak jsem z tvých příspěvků vyrozuměl, tak ty chceš binární distro, navíc poměrně statické ... to je IMHO blbost, ale Gentoo můžeš použít jen jako platformu pro kompilaci balíků, popřípadě se vzdát výhod Gentoo (že bude mít každej comp vlastní konfiguraci USE flagů a optimalizací kompilátoru - ale to tě taky zřejmě netankuje - v tom nejlepším), vytvořit si nějakou centrální repository binárních balíků (což Gentoo umí) a instalovat/aktualizovat takhle. Ale to jsou jen myšlenky, tak kdyžtak dej vědět.
al-QuaknaaA kolik mě to bude stát :D ?
Jak jsi psal o svých skriptech - teď jsem ten BeleniX zkoumal trošku víc - na ty bych se být tebou vykašlal, prostředí OpenSolarisu je stejně trošku jiný a tak bych asi radši využil jejich balíčkovacích systémů. Prý už budou brzo mít kompletní port pkgsrc z NetBSD (do BeleniXu, Solaris podporuje už dlouho). A to by mělo bohatě stačit. Nu což, až něco začneš, dej vědět, Já mám doma poněkud pomalej net, ale stáhnu BeleniX a vyzkouším ve VirtualBoxu, jak chodí instalace na HDD. Co za programy bys tam pak ještě chtěl?
A jinak - nebyla by nějaká hezčí komunikační cesta? Jabber, mail? Já jsem alquaknaa[]gmail[.]com (ať žije antispam .. stejně nefunguje ...).
večer se ozvu. jinak USAMA@njs.netlab.cz
Tiskni
Sdílej: