Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
cislo verze me nicmene naplnuje obavami nad vyzralosti ...
make
jede v jednom vlákně. Pokud jde třeba make -j3
, zatímco emake
s MAKEOPTS=-j3
nejde, tak je to přinejmenším na palici.
pkgname=qmmp pkgver=0.1.3.1 pkgrel=1 pkgdesc="Qt-based multimedia player" arch=(i686 x86_64) url="http://qmmp.ylsoftware.com/" license=('GPL') groups= provides= depends=('qt4' 'alsa-lib' 'ffmpeg' 'jack-audio-connection-kit' 'taglib' 'flac' 'libvorbis' 'libmpcdec') source=($url/files/$pkgname-$pkgver.tar.bz2) md5sums=('23a54044825b5a43446bf7aa19e09f68') build() { cd $startdir/src/$pkgname-$pkgver qmake -recursive make || return 1 make INSTALL_ROOT=$startdir/pkg/usr install }
Unknown option -recursive
-norecursive
to zna, -recursive
ne.
qt-config qt4 source /etc/profile makepkgpotom to už snáď pôjde
[kotyz@amargit ~]$ qmake -v
Qmake version: 1.07a (Qt 3.3.8)
Qmake is free software from Trolltech ASA.
[kotyz@amargit ~]$ /opt/qt4/bin/qmake -v
QMake version 2.01a
Using Qt version 4.3.0 in /opt/qt4/lib
... spravne! funguje! konecne!
Tiskni
Sdílej: