abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    5.6. 22:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.7 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.6. 18:22 | Komunita

    Vývojáři webového prohlížeče Ladybird dnes oznámili, že mění způsob vývoje. S blížícím se vydáním alfa verze přestávají přijímat veřejné pull requesty. Všechny otevřené veřejné pull requesty budou uzavřeny. Tým nedokáže garantovat bezpečnost AI generovaných pull requestů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    5.6. 17:33 | Zajímavý software

    OpenLogi (GitHub) je open source náhrada aplikace Logi Options+ pro přizpůsobení myší od společnosti Logitech. Zatím běží pouze na macOS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    5.6. 04:33 | Nová verze

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za květen (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    4.6. 11:22 | Bezpečnostní upozornění

    Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    4.6. 10:46 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.6. 04:33 | Nová verze

    Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    4.6. 03:44 | Komunita

    Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 19:44 | Nová verze

    Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 14:44 | IT novinky

    Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1839 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Koffice+pomoc+ANJ

    29.3.2007 23:15 | Přečteno: 939×

    Nazdar bazar, koho nezajímájí věci v nadpisu tak at sem neleze páč jinak je pošlu do kšá, a už vůbec se s nimi nechci bavit. :-) děkuji za ohleduplnost stejně jako vy žádate ohled ode mne. :-)

    No o co mi jde, jde mi o to, aby se v Koffice sjednotily ovládaní obrazovek konkrétně mi jde o apliakci Krita a karbon 14. tedy kdžy se chcete přiblížit obraz je tak u krity už funguje scrooling na myši ale jenom v oce poheldu tedy bez posunu obrazovky. Jde v podstatě o to aby tyto dva editory fungovaly stejně jako funguje přibližování a oddalování v Autocadu, tedy když máte pointer někde třebas v pravo a začnete scroolovat tak aby se začal obrázek zvětšovat a zároven posouvat směrem doprava kde je pointer a obráceně. A tyto funkce bych rád dostal do Kofice, tedy do krity a karbonu 14.

    Ale anglinou moc nevládnu a potřeboval bych tuto funkci nějak dobře pospat v angličtině a zaslat to vývojářům obou programů aby to tam zapracovali.

    Ps. nějaký podobný nápad jsem už protlačil u vývojáře programu na kreslení chemických vzorců, tedy doufám že mi rozuměl díky mé angličtině....

    Bylo by totiž dobré kdyby tyto grafické programy si ujednotily ovládání směrem nejpoužívanějšího zpusobu ovládaní, který je rozšířen hlavně ve světě win, a světu linuxu by prospel taky velice moc. :-)

    Předem děkuji.

           

    Hodnocení: 50 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    29.3.2007 23:38 abr | skóre: 24 | blog: ab
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Koffice+pomoc+ANJ
    Nevim, jak moc je to uzivatelsky privetive, autocad nepouzivam. Muzes sem pastnout nejake video nebo aspon postup krokovat par screenshoty?
    29.3.2007 23:46 kreten | skóre: 10 | blog: SUXLINUX
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Koffice+pomoc+ANJ
    hele asi nejlepší by bylo kdyby jsi si nainstaloval QCAD a vyzkoušel to tam. Je to celkem jednoduchý a myslím si že je to fakt usefull jako svina. Byl bych docela rád kdyby se i ostatní aplikace takhle sjednotily, aby to vypadalo dobře, každej BFU věděl jak se zvětšuje zmenšuje a uměl to používat všude.
    29.3.2007 23:48 kreten | skóre: 10 | blog: SUXLINUX
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Koffice+pomoc+ANJ
    V podstatě je toto ovládání zažitý skoro ve všech CAD systémech co znám.
    30.3.2007 00:21 abr | skóre: 24 | blog: ab
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Koffice+pomoc+ANJ
    Nevim, jestli je to ono, co jsi mel na mysli. Proste ze zadne veci jako posupny scroll vpravo (pri pointeru vpravo) se vlastne nekona. Zoomuje se to, co je pod mysi a normalni zoom je bud s ctrl anebo se shiftem. Musim uznat, ze zoom je fakt intuitivni.
    30.3.2007 00:28 kreten | skóre: 10 | blog: SUXLINUX
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Koffice+pomoc+ANJ
    no zkus si tam udělat nějakou čáru a pak to uvidíš si myslím... Aby jsi viděl kam potom se hejbe obraz nebo obekty.
    30.3.2007 00:32 kreten | skóre: 10 | blog: SUXLINUX
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Koffice+pomoc+ANJ
    jo vlastně máš pravdu, zoomuje se to co je pod myší a o to jde, spatně jsme tě asi pochopil. A o to mě jde aby se tato funkcionalita dostala do Kofice aplikací aby se to ujednotilo. No kdyby jsi to byl schopen nějak popsat v ANJ a poslat jim to na maily tak bycvh byl strašně rád a vděčnej. díkes. :-)
    30.3.2007 00:39 abr | skóre: 24 | blog: ab
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Koffice+pomoc+ANJ
    Ok, zkusim jim to tento rok poslat ;-)

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.