V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Asus ma na tu bidu relativne slusny Zenbook 15" ale to je cenove uplne jinde. Ty uvedeny modely neznam, ale za ty prachy se mi moc nezdaj, chtelo by to ozkouset v realu a rozhodne se nespolehat jen na par technickych udaju. Dulezita je podpora chipsetu komponent v jadre. Sam jsem si dost zazil se Samsungem a shitoidni Broadcomackou wifi, ktera s linuxovym ovladacem skoro nefungovala (spatna inicializace sily prenosoveho signalu, neslo ani rucne nastavit). S proprietarnim se uz dalo pripojit i dal nez pul metru od AP, ale zase nefungovalo probuzeni z hibernace - zpusobilo kernel panic.
Lenova Edge nebrat.+1
Není to sice Pro verze, ale krabicovka na doma, proč by ne.No, jestli je to zprasený stejně jako Win 7, kde všechny edice pod pro maj dobastlenej nějakej nesmyslně nízkej limit na velikost RAM, tak se to nedá použít ani na doma :)
[I] media-gfx/hugin Available versions: 2012.0.0 2013.0.0-r1 (~)2014.0.0_rc1 **9999 {debug lapack python sift LINGUAS="bg ca cs da de en_GB es eu fi fr hu it ja ko nl pl pt_BR ro ru sk sl sv uk zh_CN zh_TW" PYTHON_SINGLE_TARGET="python2_7 python3_2 python3_3" PYTHON_TARGETS="python2_7 python3_2 python3_3"} Installed versions: 2014.0.0_rc1(21:12:18 7.3.2014)(python -debug -lapack -sift LINGUAS="cs -da -de -en_GB -es -eu -fi -fr -hu -it -ja -nl -pl -pt_BR -ro -ru -sk -sv -zh_CN -zh_TW" PYTHON_SINGLE_TARGET="python2_7 -python3_2 -python3_3" PYTHON_TARGETS="python2_7 python3_2 -python3_3") Homepage: http://hugin.sf.net Description: GUI for the creation & processing of panoramic images
Operační systém: Linux 3.13.6-gentoo x86_64 Architektura: 64 bit Volná paměť: 1623756 kiB Hugin Verze: 2014.0.0.6951a0bde18c Cesta ke zdrojům: /usr/share/hugin/xrc/ Cesta k datům: /usr/share/hugin/data/ Cesta k uživatelské databázi lensfun: /home/marian/.local/share/lensfun Knihovny wxWidgets: 2.8.12.1 libpano13: 2.9.19 Boost: 1.55.0 Exiv2: 0.23.0 Lensfun: 0.2.8.0
tak u mě .. boost a ještě hůře llvm ...
bohatě stačí i ta inteli grafika na akcelerovaný desktop ...
na editaci fotek atd bych se nebal ani toho AMD .. zvlášť když tlačií na ovladače tak jak poslední rok. A na 90% gpu od amd jedou OSS ovladače výborně .. a ty posledni zase celkem dobře pokrývají catalysty ( samozřejmě že pak omezuji verzi jadra a X11)
Když už "kvalitní" značku, tak raději Dell, HP, Toshiba. Lenovo šlo podle mně hodně dolů. Do původního IBM to má už bohužel daleko. Ale opravdu nechci krmit Bila a zvyšovat mu statistiky prodaných windows. A rozhodně nechci podstoupit martýrium s vracením nevyužité licence.Nešlo by nakontaktovat ty, co už to zkoušeli a postavit z toho nějakou skupinu/neziskovku, která by to za člověka celé vyřídila. Pokud ti jde jen o statistiky, tak by jejich honorářem mohlo být to finanční vyrovnání.
martýrium s vracením nevyužité licence. To je třeba s prodejcem řešit už při koupi, ne až po té, co je stroj doma.Právě proto hledám NB bez OS. Pochybuji, že by prodejce byl ochoten naformátovat HDD, prodat mi pouze HW a licenci OS poslat zpátky. To mně raději bude přesvědčovat, ať si ta windows koupím.
To jako že si mám zajít pro živnostenský list, abych si mohl koupit vhodně nakonfigurovaný NB za rozumnou cenu?Pokud to bude plátce DPH a notebook ti jen bezplatně půjčí, tak navíc nezaplatí ani DPH ;).Přemýšlím, jestli by to nešlo přes nějakou firmu zařídit.
Tiskni
Sdílej: