V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
deleted
Tiskni
Sdílej:
Hezká udělátka, díky, nevěděl jsem o tom.
Nahlédl jsem do zdrojáků a, co se týče komentářů, vypadá to na pěknou taškařici... Namátkou:
- Nu tedy, tohle by melo fungovat tak, ze to koukne na predhozene otazky, urci to jejich typ, pak to vypreparuje zadani otazky, jednotlive otazky a tyto data preda v nejake slusne forme metodam jednotliych otazek ktere se postaraji o vyplneni odpovidajich GUI widgetu. Tot idea nyni v 15:05 dne 25/2 2009. Nemam sajn v jake forme jednotliva data vracet. Ach jo.
- uz se to tu zacina rysovat, wooohooo, je to prasarna nejspis, ale bude to fungovat na to ze jsem mel pulku vikendu hlavu v lihu, mam celkem jasno :)
- !!! TODO !!! tady to bude chctit hooooooodne komentaru
... tohle je tam místo nějakých popisů rozhraní. A pak je tam každý řádek kódu, byť sebejednoduššího, komentován jednořádkovým komentářem. Např.:
# zavru soubor
questionFile.close()
A pak je tam každý řádek kódu, byť sebejednoduššího, komentován jednořádkovým komentářem.Jsou vyučující, kteří své žáky do tohoto stylu komentování nutí. Prý z toho důvodu, že je to snadno vyhodnotitelné - než se hádat, co už komentář potřebuje a co je zdřejmé samo o sobě*, tak ať jsou radějí komentáře všude. Pokud je to jazyk kompilovaný (jedno do čeho, hlavně když proleze parserem), je to celkem putna, ale u skriptů v produkčním prostředí je podobná taktika spíš kontraproduktivní, leda že se udržují vedle sebe "vývojová" verze (s komenáři) a proukční verze (bez nich), jako je to běžné u různých javascriptových toolkitů. *Tohle je navíc velmi subjektivní, protože to, co je pro autora zjevné, nemusí být zjevné pro někoho, kdo kód vidí poprvé. Setkal jsem se s jinak zkušeným programátorem, který koukal na z mojeho pohledu celkem nevinnou konstrukci používající bitové operace jako vyoraná myš na nová vrata. Naopak já jsem se setkal s několika SQL příkazy či regexp výrazy, o kterých jsem musel opravdu dlouho přemýšlet, co tím chtěl básník, ehm, programátor říct, ale autorovi nestály ani za zmínku.
Některé komentáře jsou fakt navíc a zbytečné, mimo to, přímo do kódu si občas píšu různé poznámky, občas trochu ujedu a připíšu ti tam nějaké koniny, ale to je celkem detail snad ..
Ano ano, taškařice převeliká. Commit logy jsi zkouknul ? Tam jsem se taky vyřádil když jsem byl v náladě, přímo třeskutá taškařice.
Vytáhl jsi ten největší problém, fakt že jo, díky ti.
Netušil jsem, že to vůbec někdo používá ;)
Napiš mi prosím na mail a dohodneme se (martin.stiborsky at gmail.com)