Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
deleted
Tiskni
Sdílej:
Kdybych chtěl jenom ty údaje, podívám se na internet.
Já chci něco takové postavit, udržovat a mít z toho radost, to na netu není.
Spojení s Asus-Wl500gP pomocí ethernetu (ethernet shield pro Arduino), --- Napájet se bude po ethernetu, kabel půjde pod zem, vedení v husím krku.Jako někdo, kdo se aktuálně zabejvá i detektorama větru, deště, doporučuju ohledně toho napájení předem nastudovat vlastnosti kabeláží.
Jo, řešení s vykuchanou kuličkovou myší jsem četl na programujte.com, bylo to trochu jiné než popisuješ, ale myšlenka stejná.
Detektor blesků by byl taky super, ale ten stožár dost dobře realizovatelný nebude, hned vedle místa kde chci stanici mít je elektrické vedení. Mohl bych to dát na střechu, ale to by bylo taky trochu komplikovanější.
Nabídka hotových meteostanic je velká, ale to mě vůbec neláká…
Na ten ultrazvuk kouknu, díky.
Jako třeba hotový anemometr? Jo, to bych mohl…pokud nebudu úspěšný v bastlení tak to tak i skončí :)
Přesně takové informace potřebuji, děkuji mockrát.
Nesmí to zamrzat, no, tak nad tím ještě pouvažuju…Je to pravda, nedošlo mi to. Nakonec to vyhřívání bude potřeba…
Jako ložisko mám zatím v plánu použít mechanismus ze starého harddisku…
Nespěchám, díky, to by bylo fajn.
Dřevo.
Bohatě mi bude stačit něco menšího. Pošlu ti mou představu…
Obzvlášť dík za ten odkaz na hw.cz, je tam hezky popsaný postup kalibrace anemometru.
Díky moc! Kvalita je dostačující.
Mimochodem, nenapadá vás z čeho vyrobit "lopatky" anemometru? Pinpongový míček mi připadá malý a dámské silonky u nás takhle asi nebalí :)