Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Hezká udělátka, díky, nevěděl jsem o tom.
Nahlédl jsem do zdrojáků a, co se týče komentářů, vypadá to na pěknou taškařici... Namátkou:
- Nu tedy, tohle by melo fungovat tak, ze to koukne na predhozene otazky, urci to jejich typ, pak to vypreparuje zadani otazky, jednotlive otazky a tyto data preda v nejake slusne forme metodam jednotliych otazek ktere se postaraji o vyplneni odpovidajich GUI widgetu. Tot idea nyni v 15:05 dne 25/2 2009. Nemam sajn v jake forme jednotliva data vracet. Ach jo.
- uz se to tu zacina rysovat, wooohooo, je to prasarna nejspis, ale bude to fungovat na to ze jsem mel pulku vikendu hlavu v lihu, mam celkem jasno :)
- !!! TODO !!! tady to bude chctit hooooooodne komentaru
... tohle je tam místo nějakých popisů rozhraní. A pak je tam každý řádek kódu, byť sebejednoduššího, komentován jednořádkovým komentářem. Např.:
# zavru soubor
questionFile.close()
A pak je tam každý řádek kódu, byť sebejednoduššího, komentován jednořádkovým komentářem.Jsou vyučující, kteří své žáky do tohoto stylu komentování nutí. Prý z toho důvodu, že je to snadno vyhodnotitelné - než se hádat, co už komentář potřebuje a co je zdřejmé samo o sobě*, tak ať jsou radějí komentáře všude. Pokud je to jazyk kompilovaný (jedno do čeho, hlavně když proleze parserem), je to celkem putna, ale u skriptů v produkčním prostředí je podobná taktika spíš kontraproduktivní, leda že se udržují vedle sebe "vývojová" verze (s komenáři) a proukční verze (bez nich), jako je to běžné u různých javascriptových toolkitů. *Tohle je navíc velmi subjektivní, protože to, co je pro autora zjevné, nemusí být zjevné pro někoho, kdo kód vidí poprvé. Setkal jsem se s jinak zkušeným programátorem, který koukal na z mojeho pohledu celkem nevinnou konstrukci používající bitové operace jako vyoraná myš na nová vrata. Naopak já jsem se setkal s několika SQL příkazy či regexp výrazy, o kterých jsem musel opravdu dlouho přemýšlet, co tím chtěl básník, ehm, programátor říct, ale autorovi nestály ani za zmínku.
Některé komentáře jsou fakt navíc a zbytečné, mimo to, přímo do kódu si občas píšu různé poznámky, občas trochu ujedu a připíšu ti tam nějaké koniny, ale to je celkem detail snad ..
Ano ano, taškařice převeliká. Commit logy jsi zkouknul ? Tam jsem se taky vyřádil když jsem byl v náladě, přímo třeskutá taškařice.
Vytáhl jsi ten největší problém, fakt že jo, díky ti.
Netušil jsem, že to vůbec někdo používá ;)
Napiš mi prosím na mail a dohodneme se (martin.stiborsky at gmail.com)
Tiskni
Sdílej: