Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Hezká udělátka, díky, nevěděl jsem o tom.
Nahlédl jsem do zdrojáků a, co se týče komentářů, vypadá to na pěknou taškařici... Namátkou:
- Nu tedy, tohle by melo fungovat tak, ze to koukne na predhozene otazky, urci to jejich typ, pak to vypreparuje zadani otazky, jednotlive otazky a tyto data preda v nejake slusne forme metodam jednotliych otazek ktere se postaraji o vyplneni odpovidajich GUI widgetu. Tot idea nyni v 15:05 dne 25/2 2009. Nemam sajn v jake forme jednotliva data vracet. Ach jo.
- uz se to tu zacina rysovat, wooohooo, je to prasarna nejspis, ale bude to fungovat na to ze jsem mel pulku vikendu hlavu v lihu, mam celkem jasno :)
- !!! TODO !!! tady to bude chctit hooooooodne komentaru
... tohle je tam místo nějakých popisů rozhraní. A pak je tam každý řádek kódu, byť sebejednoduššího, komentován jednořádkovým komentářem. Např.:
# zavru soubor
questionFile.close()
A pak je tam každý řádek kódu, byť sebejednoduššího, komentován jednořádkovým komentářem.Jsou vyučující, kteří své žáky do tohoto stylu komentování nutí. Prý z toho důvodu, že je to snadno vyhodnotitelné - než se hádat, co už komentář potřebuje a co je zdřejmé samo o sobě*, tak ať jsou radějí komentáře všude. Pokud je to jazyk kompilovaný (jedno do čeho, hlavně když proleze parserem), je to celkem putna, ale u skriptů v produkčním prostředí je podobná taktika spíš kontraproduktivní, leda že se udržují vedle sebe "vývojová" verze (s komenáři) a proukční verze (bez nich), jako je to běžné u různých javascriptových toolkitů. *Tohle je navíc velmi subjektivní, protože to, co je pro autora zjevné, nemusí být zjevné pro někoho, kdo kód vidí poprvé. Setkal jsem se s jinak zkušeným programátorem, který koukal na z mojeho pohledu celkem nevinnou konstrukci používající bitové operace jako vyoraná myš na nová vrata. Naopak já jsem se setkal s několika SQL příkazy či regexp výrazy, o kterých jsem musel opravdu dlouho přemýšlet, co tím chtěl básník, ehm, programátor říct, ale autorovi nestály ani za zmínku.
Některé komentáře jsou fakt navíc a zbytečné, mimo to, přímo do kódu si občas píšu různé poznámky, občas trochu ujedu a připíšu ti tam nějaké koniny, ale to je celkem detail snad ..
Ano ano, taškařice převeliká. Commit logy jsi zkouknul ? Tam jsem se taky vyřádil když jsem byl v náladě, přímo třeskutá taškařice.
Vytáhl jsi ten největší problém, fakt že jo, díky ti.
Netušil jsem, že to vůbec někdo používá ;)
Napiš mi prosím na mail a dohodneme se (martin.stiborsky at gmail.com)
Tiskni
Sdílej: