abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:00 | Komunita

    Na stránkách Evropské komise, na portálu Podělte se o svůj názor, se lze do 3. února podělit o názor k iniciativě Evropské otevřené digitální ekosystémy řešící přístup EU k otevřenému softwaru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 19:44 | Zajímavý software

    Společnost Kagi stojící za stejnojmenným placeným vyhledávačem vydala (𝕏) alfa verzi linuxové verze (flatpak) svého proprietárního webového prohlížeče Orion.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 19:11 | IT novinky

    Firma Bose se po tlaku uživatelů rozhodla, že otevře API svých chytrých reproduktorů SoundTouch, což umožní pokračovat v jejich používání i po plánovaném ukončení podpory v letošním roce. Pro ovládání také bude stále možné využívat oficiální aplikaci, ale už pouze lokálně bez cloudových služeb. Dokumentace API dostupná zde (soubor PDF).

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 0
    včera 14:22 | Zajímavý článek

    Jiří Eischmann se v příspěvku na svém blogu rozepsal o open source AdGuard Home jako domácí ochraně nejen před reklamou. Adguard Home není plnohodnotným DNS resolverem, funguje jako DNS forwarder s možností filtrování. To znamená, že když přijme DNS dotaz, sám na něj neodpoví, ale přepošle ho na vybraný DNS server a odpovědi zpracovává a filtruje dle nastavených pravidel a následně posílá zpět klientům. Dá se tedy používat k blokování reklamy a škodlivých stránek a k rodičovské kontrole na úrovni DNS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 03:33 | Zajímavý software

    AI Claude Code od Anthropicu lépe rozumí frameworku Nette, tj. open source frameworku pro tvorbu webových aplikací v PHP. David Grudl napsal plugin Nette pro Claude Code.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 00:11 | Nová verze

    Byla vydána prosincová aktualizace aneb nová verze 1.108 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.108 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.1. 20:44 | IT novinky

    Na lasvegaském veletrhu elektroniky CES byl předveden prototyp notebooku chlazeného pomocí plazmových aktuátorů (DBD). Ačkoliv se nejedná o první nápad svého druhu, nepochybně to je první ukázka praktického použití tohoto způsobu chlazení v běžné elektronice. Co činí plazmové chladící akční členy technologickou výzvou je především vysoká produkce jedovatého ozonu, tu se prý podařilo firmě YPlasma zredukovat dielektrickou

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 9
    8.1. 16:33 | Zajímavý projekt

    Patchouli je open source implementace EMR grafického tabletu (polohovací zařízení). Projekt je hostován na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.1. 14:11 | IT novinky

    Český Nejvyšší soud potvrdil, že česká právní úprava plošného uchování dat o elektronické komunikaci porušuje právo Evropské unie. Pravomocným rozsudkem zamítl dovolání ministerstva průmyslu a obchodu. To se teď musí omluvit novináři Českého rozhlasu Janu Cibulkovi za zásah do práv na ochranu soukromí a osobních údajů. Ve sporu jde o povinnost provozovatelů sítí uchovávat údaje, ze kterých lze odvodit, kdo, s kým a odkud komunikoval.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    8.1. 02:11 | Komunita

    Google bude vydávat zdrojové kódy Androidu pouze dvakrát ročně. Ve 2. a 4. čtvrtletí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (3%)
     (5%)
     (0%)
     (9%)
     (21%)
     (4%)
     (5%)
     (2%)
     (11%)
     (53%)
    Celkem 321 hlasů
     Komentářů: 7, poslední 8.1. 15:35
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    23.8.2007 10:22 Lukáš Rýdlo | skóre: 18 | blog: Silný kafe | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hrnek s hořkým kafem
    A já už se těšil, že to bude ostrá kritika Javy... :-D
    θηριον ειμι
    23.8.2007 10:31 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hrnek s hořkým kafem
    Java až příště, až zažiji zklamání, že se ji nenaučím :-)
    Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.
    Algi avatar 23.8.2007 20:35 Algi | skóre: 1 | blog: Sinner
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hrnek s hořkým kafem
    je zajímavé, jak některé lidi těší kritika. ačkoliv si to nerad připouštím, tak tato kritika mi v podstatě občas také udělá dobře. je to takový zajímavý pocit té zlovolnosti, kdy si člověk úplně lebedí v tom, jak druhý dostává na frak. ale běda, když někdo kritizuje věc, kterou mám rád. vadí mi kritika Javy, vadí mi bezhlavá kritika XML, vadí mi i kritika Mac OS X, ačkoliv jej zatím ještě nemám.

    přitom když někdo kritizuje věci, které vážně nemám rád (ale přitom nemusí být špatné), tak se cítím fajn. no, vím, že tenhle příspěvek nemá moc hodnotu, ale prostě mě to tak napadlo, když jsem si přečetl Lukášovo škodolibé rýpnutí. jasně, nemyslí to špatně, ale člověka hned napadají věci...

    btw. kafe nepiju a čas si zásadně nesladím, pokud ho vařím jenom pro sebe. jinak doma dáváme do konvice _dvě_ lžíce cukru. je to taková ta keramická naběračka (třeba na sůl). můžu říct, že ten pocit sladkosti bývá občas opravdu intenzivní:-)
    I'm a firestarter, twisted firestarter...
    24.8.2007 09:32 Lukáš Rýdlo | skóre: 18 | blog: Silný kafe | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hrnek s hořkým kafem
    Asi bych se měl bránit, že to rýpnutí nebylo škodolibé, ale ono bylo ;-). Po dvou měsících práce na webové aplikaci v Javě začínám mít chuť kreslit škodolibý antijavový komix :-D. Zatím mě od toho odradilo jen to, že bych prvně musel nakreslit ostře antijavascriptový komix, protože mé problémy s Javou jsou víceméně řešitelné nebo si za ně můžu sám, ale celý javascript, který mě mučí při integraci AJAXu, je prostě a jednoduše na ****. A to je objektivní kritika, která mi značně ulevuje :-D.

    btw. kafe taky nepiju, čaj sladím podle nálady (takže většinou neslazený -- hořký ;-)), ale větinou stejně piju šťávu, protože ráno zaspávám a nestíhám si čaj uvařit :-(.

    No a jinak tzv. objektivní kritika nemusí nikoho trápit. Kritika má správně vyzdvihnout klady a identifikovat zápory s návrhem možného řešení. A to by měl přijmout jako pomoc i autor, který si mnohdy některé zápory nepřipouští a opomíjí jejich řešení...
    θηριον ειμι
    23.8.2007 10:31 pckeeper
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hrnek s hořkým kafem
    Moc pekne napsano, radost cist a zamyslet se :) Dekuji
    StefanV avatar 23.8.2007 11:21 StefanV | skóre: 11
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hrnek s hořkým kafem

    Parádní, ty jednotlivé přechody mezi emocemi, filozofii a poučením. Prostě něco takového jsem tu nečekal a rozhodně to nezkazily občasné hrubky v textu ;-)

    PS:Jsem čajomil, takže nesladím a i když mám za sebou 1/4 své předpokládané cesty, tak mám podobný názor na "štěstí" kolem.

    Viva el presidente...
    23.8.2007 12:54 JaSel | skóre: 17 | blog: kseles
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hrnek s hořkým kafem
    Jestli máš chut na hořkou kávu a zároven na sladké, tak si k tomu zakousni trošku dobré čokolády, co má aspon 70 % kakaa. Docela pěkně se to doplnuje.
    23.8.2007 13:20 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hrnek s hořkým kafem
    čokoládu jsem jedl včera cestou, kafe do termosky to není ono. :-)
    Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.
    23.8.2007 21:00 PepaSFI
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hrnek s hořkým kafem
    jako obvykle balzám na duši. S tím kafem to mám podobné,buď hodně sladké nebo hořké.Jedna kostka je na nic,to je nijaké. Nemám rád piliny ale ani překapávku, takže ho vařím jako arabáci. Pěkně třikrát přebublat,jen místo džezevy používám obyčejný plechový hrnek. Pak hezky slít bez pilin do sklenky,přivonět,usrknout... Pak mám takovou tu probublávací konvičku a v té většinou vařím meltu neboli cloumáka na takové to upíjení u práce. Říkám tomu přístroji superhustoturbokafestrojtahnepyčovodspodajakochcáfkaftédéíčku :-) Když to vaří tak to vydává takový chrochtavý zvuk jak TDI motor na volnoběh :-)
    24.8.2007 02:21 KaiSVK | blog: kaiov_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hrnek s hořkým kafem
    Tak, tymto zapisom si ma uplne odrovnal. Nikdy by som necakal, ze na abclinuxu.cz si clovek precita nieco taketo! Neuveritelne krasne! DAKUJEM

    Kaio
    Changing mental contexts from one task to another wastes a lot of time. /Aaron Griffin/

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.