abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    22.6. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    22.6. 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1975 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    kotyz avatar 17.10.2010 12:28 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co je v hlavě je i v nohách
    na tom neco bude.
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    =^..^= AmigaPower® avatar 17.10.2010 13:00 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co je v hlavě je i v nohách
    Tywoe :-D úplně jinej Jílek :-D

    (Třeba se v diskuzi vrátí ten původní :-D)
    17.10.2010 14:18 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co je v hlavě je i v nohách
    Jakej jinej? Stejnej, stačí číst blogy, a vyjadřovat se k blogu, Pokud se někdo vyjadřuje k Jílkovi, tak jak se vyjadřuje...
    Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.
    =^..^= AmigaPower® avatar 17.10.2010 15:31 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co je v hlavě je i v nohách
    Jak jste vlastně daleko ve čtení "mojí knížky" a jak se vám líbí? ;-)
    17.10.2010 16:04 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co je v hlavě je i v nohách
    Nelíbí Honzo, toho pána já nijak nebdivuji a jeho výklad událostí a světa mě nijak neohromuje. Samozřejmě on se vidí jako hospodářský génius, jen mě matou ty jeho výsledky. :-)
    Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.
    =^..^= AmigaPower® avatar 17.10.2010 16:35 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co je v hlavě je i v nohách
    Začátek je nezáživnej, od půlky se vám to bude líbit ;-)
    17.10.2010 17:41 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co je v hlavě je i v nohách
    Já myslím, že mě styl pana Zemana neohromí. Četl jsem od něj "Jak jsem se mýlil v politice" a nijak mě to nesebralo. :-)
    Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.
    =^..^= AmigaPower® avatar 17.10.2010 23:06 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co je v hlavě je i v nohách
    nelamentujte, dočtěte ;-)
    kotyz avatar 17.10.2010 14:18 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co je v hlavě je i v nohách
    tak, zadny cubky ani slinty. asi preradil mozek na nizsi, odpocinkovou rychlost a musi ho zas nekdo vydrazdit na vyssi otacky, aby to byl zase ten jilek kteryho zname a mame tak radi ... :-D :-D :-D
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    17.10.2010 13:45 semiik | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co je v hlavě je i v nohách
    Třetí!
    kotyz avatar 17.10.2010 14:23 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co je v hlavě je i v nohách
    jestli chces bejt prvni, tak se musis vic snazit! ;-)
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    17.10.2010 14:47 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co je v hlavě je i v nohách
    Třetí místo je dobrý, furt je na bedně.
    Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.
    kotyz avatar 17.10.2010 15:04 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co je v hlavě je i v nohách
    lepsi na bedne nez v bedne :-D
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    17.10.2010 16:18 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co je v hlavě je i v nohách
    No ono ani na bedně to není vždycky tak úplně žůžo... Tak kopni do tý bedny, ať na cestu se dám... :-D
    17.10.2010 17:57 Marcela | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co je v hlavě je i v nohách
    :-)
    Nejvyšší myšlenka je vždy ta, která obsahuje radost...
    17.10.2010 14:24 tired joe | skóre: 17 | blog: rootlet | Trenčín/Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co je v hlavě je i v nohách
    Pod toto by som sa podpísal, ako sa hovorí.
    Človek sa riadi zdravým rozumom, až keď už nezostáva žiadne iné riešenie.
    17.10.2010 14:40 Viliam Široký
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co je v hlavě je i v nohách
    ja som tiež všeličo podpisoval
    17.10.2010 16:35 manasekp | skóre: 29 | blog: manasekp | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co je v hlavě je i v nohách
    tak toto jsem dokonce i cele precetl a libilo se me to, co se deje? :-D
    BIOKOMP | Cas od casu se pokousim nekoho srazit k zemi abych se tam nevalel sam.
    17.10.2010 17:57 Marcela | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co je v hlavě je i v nohách
    Zas konečně hezký blog.

    A tohle se mi zdá jako základ:
    Žít v přítomnosti.
    /I když někdy to jde ztuha:-)/

    A ještě si posledních pár let uvědomuju jednu hodně důležitou věc, která celkově ovlivňuje zdraví, psychickou pohodu a kterou vlastně taky zmiňujete: Správné dýchání. Hluboké dýchání do břicha /bránicí/, nebo aspoň prostředkem :-). A při výdechu vyprázdnit plíce, aby se všechno vypustilo a provětralo.
    Nejvyšší myšlenka je vždy ta, která obsahuje radost...
    belisarivs avatar 17.10.2010 21:39 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co je v hlavě je i v nohách
    Nasel jsem na dfensovi spravnou hlasku.

    Je to sice OT, ale mam pocit, ze se Vam to bude libit a nemuzu odolat a nepodelit se.

    Co udělá přesvědčený komunista octne-li se v epicentru atomové exploze? - Přemění se v gama záření a škodí dál.
    IRC is just multiplayer notepad.
    17.10.2010 21:51 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co je v hlavě je i v nohách
    Jak to gama záření eliminovat? :-)
    Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.
    belisarivs avatar 17.10.2010 22:31 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co je v hlavě je i v nohách
    Wiki radi:

    Na pohlcení záření γ je třeba velké masy materiálu. Vhodnější jsou materiály s vyšším atomovým číslem a s vysokou hustotou. Čím energetičtější je záření, tím tlustší stínění je zapotřebí. Schopnost materiálu pohlcovat záření zpravidla vyjadřujeme polotloušťkou materiálu, tj. tloušťkou, po jejímž průchodu se původní intenzita záření sníží na polovinu. Například záření γ, jehož intenzitu 1 cm olova zredukuje na 50 %, bude mít poloviční intenzitu také po průchodu 6 cm betonu.
    IRC is just multiplayer notepad.
    17.10.2010 22:35 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co je v hlavě je i v nohách
    Nj, snadný to není, je to síla ;-)
    18.10.2010 14:59 Xerces
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co je v hlavě je i v nohách
    Co se týče efektivního cestování pěšmo, zkuste si vyhledat slovo parkour. :-)
    belisarivs avatar 18.10.2010 15:02 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co je v hlavě je i v nohách
    Na tom je efektivni akorat rychlost deformace ruznych casti tela.
    IRC is just multiplayer notepad.
    18.10.2010 16:40 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co je v hlavě je i v nohách
    Až tim "efektivnim" zpusobem dojdou třeba z Děčina na Gibraltar. Tak usoudim, že je to i pro mne. Mě stačí prostym způsobem chůze dojit z jednoho bodu do druheho a způsob jakym to praktikuji několik desitek let mi vyhovuje.
    Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.
    18.10.2010 19:59 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co je v hlavě je i v nohách
    Až tim "efektivnim" zpusobem dojdou třeba z Děčina na Gibraltar. Tak usoudim, že je to i pro mne.
    V tom případě googli po výrazu "lung-gom" případně "lung-gom-pa" ;-)
    18.10.2010 21:05 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co je v hlavě je i v nohách
    Tak o tom jsem slyšel, jako o ostatních zázračných praktikách. Slyšeli o tom mnozí, jen málokteří viděli. :-) Vypráví se ledacos.
    Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.
    belisarivs avatar 18.10.2010 23:11 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co je v hlavě je i v nohách
    Panenko skakava. Co je to za kravinu?
    IRC is just multiplayer notepad.
    18.10.2010 23:18 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co je v hlavě je i v nohách
    No kravina, hlavně, když to propaguje Vlasta Marek. jednou, kdysi dávno sem ho slyšel vyprávět o Zenu, mluvil jak zenový mistr, vykládal o lečivých technikách. Tak ho pozvali do Karlových Varů, má tchýně, tenkrát dělala vedoucí manželské poradny a on se nedostavil, prý ho schvátila na poslední chvíli cestou na autobus chřipka. Tak sem nějak o jeho mistrovství zapochyboval. Léčil rukama div ne rakovinu a sobě pomoc neuměl. :-)
    Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.
    18.10.2010 23:36 Marcela | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co je v hlavě je i v nohách
    To bychom pak mohli stejně tak pochybovat o lékaři, jenž onemocní. :-)
    Nejvyšší myšlenka je vždy ta, která obsahuje radost...
    18.10.2010 23:40 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co je v hlavě je i v nohách
    No on tam vykládal o takových autotechnikách, samolečitelských. S takovým zápalem :-)
    Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.
    18.10.2010 23:55 Marcela | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co je v hlavě je i v nohách
    Tak zápal je fajn, aspoň jste se třeba zasmál a smích taky léčí :-).
    Nejvyšší myšlenka je vždy ta, která obsahuje radost...
    kotyz avatar 19.10.2010 12:10 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co je v hlavě je i v nohách
    zapal je fajn vec. pokud nejde o zapal plic nebo mozkovejch blan ... :-D
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    19.10.2010 14:19 Marcela | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co je v hlavě je i v nohách
    Jasně, nadšený zápal, entuziasmus, horlivost pro věc, to je fakt hezký. Zápal plic jsem naštěstí neprodělala, možná občas lýtka se mi zapalovala :-).
    Nejvyšší myšlenka je vždy ta, která obsahuje radost...
    19.10.2010 09:43 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co je v hlavě je i v nohách
    S takovým zápalem :-)
    ...plic? :-D
    Jinak od V. Marka jsem pár věcí četl a taky mám tendence mu nevěřit...
    19.10.2010 09:46 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co je v hlavě je i v nohách
    Panenko skakava. Co je to za kravinu?
    Mýty a legendy...

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.