Po půl roce vývoje od vydání verze 49 bylo vydáno GNOME 50 s kódovým názvem Tokyo (Mastodon). Podrobný přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře.
Článek na stránkách Fedora Magazinu informuje o vydání Fedora Asahi Remixu 43, tj. linuxové distribuce pro Apple Silicon vycházející z Fedora Linuxu 43.
Byl zveřejněn program konference Installfest 2026. Konference proběhne o víkendu 28. a 29. března v Praze na Karlově náměstí 13. Vstup zdarma.
Byla vydána Java 26 / JDK 26. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 10. Odstraněno bylo Applet API.
Byla vydána nová verze 260 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Odstraněna byla podpora skriptů System V. Aktualizovány byly závislosti. Minimální verze Linuxu z 5.4 na 5.10, OpenSSL z 1.1.0 na 3.0.0, Pythonu z 3.7.0 na 3.9.0…
Byla vydána nová verze 5.1 svobodného 3D softwaru Blender. Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Bylo oznámeno vydání nové verze 8.1 "Hoare" kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu FFmpeg (Wikipedie). Doprovodný příspěvek na blogu Khronosu rozebírá kódování a dekódování videa pomocí Vulkan Compute Shaders v FFmpeg.
Byl představen open-source a open-hardware prototyp nízkonákladového raketometu kategorie MANPADS, který byl sestaven z běžně dostupné elektroniky a komponent vytištěných na 3D tiskárně. Raketa využívá skládací stabilizační křidélka a canardovou stabilizaci aktivně řízenou palubním letovým počítačem ESP32, vybaveným inerciální měřicí jednotkou MPU6050 (gyroskop a akcelerometr). Přenosné odpalovací zařízení obsahuje GPS,
… více »Vědci z univerzity La Sapienza v Římě vyvinuli systém, který dokáže identifikovat jednotlivce pouze na základě toho, jak narušují signály Wi-Fi. Autoři tuto novou technologii nazvali WhoFi. Na rozdíl od tradičních biometrických systémů, jako jsou skenery otisků prstů a rozpoznávání obličeje, nevyžaduje tato metoda přímý fyzický kontakt ani vizuální vstupy. WhoFi může také sledovat jednotlivce na větší ploše než kamera s pevnou polohou; stačí, je-li k dispozici Wi-Fi síť.
SuperTux (Wikipedie), tj. klasická 2D plošinovka inspirovaná sérií Super Mario, byl vydán v nové verzi 0.7.0. Videoukázka na YouTube. Hrát lze i ve webovém prohlížeči.

. Nojo, musím s tím něco udělat.
>>> investice do vlastního zdraví je jedním z nejlepších způsobů uložení peněz.
A presne takovy oni potrebuji. Zajimavy dokument.
>>> A iny zasa potrebuju presne takych
Je mi jedno jakych potrebuji, jen je dulezite ze nas ekonomicky nezatezuji prodejem nefunkcnich preparatu.
>>> Som ani nemohol dopozerat tu znosku scientologickych picovin.
To jste dalsi jez "oni" potrebuji.
Ne je tam rozdil. Oznacme mnozinu M vsech poradu co si muzu objednat. Pak si komercni televize vybere porady m_1..m_n takove aby mela co nejvice divaku. Nyni vemme CT. Ta ma definovane nejake mnoziny poradu N_1..N_n, napriklad mnozinu vecernicku, pohadek, poradu o mensinach, zprav, Ceckovych filmu. Kazda z techto mnozin N je podmnozinou M. A z kazde z techto mnozin musi CT vybrat urcite, predem stanoven mnozstvi poradu.
Otazka pak zni. Vybere-li CT z mnoziny N_x konkretni porad m_j pana Jilka, vybrala by tento porad i komercni televize ze vsech poradu M?
Pokud ano, pak je vse OK. Pokud ne, pak tady pak proste vidim drobny spor. Za predpokladu, ze za idealni stav povazaujeme takovy stav, kde jsou minimalni zasahy statu, tedy stav kdy nikdo nepredepisuje mnoziny N, je pak mozne za uspech povazovat to, ze bych byl vybran pouze na zaklade existence techto mnozin N?
?
Vy jste nepochopil, že nejsem servilní k němu, ale hájím princip jeho i svého svobodného podnikání? Že nejde konkrétně o jeho osobu? Ale cítím, že jsou tu lidé, kteří by podnikatele zase poslali do .. (nevím kam)
. Takhle by vás p.Smolík asi taky bavilo podnikat, všechno érémy?!
To je teda diskuze ....
Jak mali fakani v autobuse.....
, kteri se klempirovi naivne sverovali?
Jinak soudruhu zapominas, ze socialismus a jeho idealy uz pamatujes jako volic bolsevika na tomhle foru uz asi jenom ty, a mozna tvoje kvokajici prisera.
)
Je to jako kdyby profesionalni vojak tvrdil, ze zabijeni neni jeho silna stranka.
". Nenaštvalo by vás tohle rýpnutí?
) to tady dokáže přečíst úplně stejně jako vy
, a dokonce i pochopit.
.

, jinak prodá hovno (sorry administrátore). Amíci mi sice principielně serou, ale česká stará škola obchodníků tuhle sebedůvěru nemá ani náhodou. A vím, o čem mluvím, protože mám neustále nabídky o českých výrobců, tak špatně připravené, že nějaká kvalita či dobrá cena se vůbec nezačne projednávat.
Kvalitní produkt je kec, většina zboží na trhu osciluje kolem stejné kvality a ceny, resp. cena automaticky vyrovnává kvalitu. Pak je to prostě o tom show prodejce, aby tenhle produkt, stejnej s jinejma, prodal líp a víc. Můj názor, moje zkušenost.
.
Jinak, jestli jste to vy, pani ze Slov., tak nelze si nevybavit pořekadlo Kovářova kobyla chodí bosa
.
A nikdo ho za ně nevyřeší.
hnus
celkovy zaver:
Lze ucelove jak kdyz tiskne, ale s noblesou, jak mnozi rikaji.
Lidi proboha proberte se!!
.Lidi proboha proberte se!!Klidně se mohl pan dad podepsat, my bysme ho přeci neukousli
.
Tady zase účelově lžete vy. Nejde jen o to, za kolik kdo nakooupil v supermarketu, ale také jak se stavěla infrastruktura, opravovaly silnice, budovalo školství, zdravotnictví, obrana atd.A co se tam teda uzitecneho postavilo, ze se tak zadluzili? To co jste tady jaksi zamlzil je totiz to, ze jina skupina lidi z tech dluhu profitovala a po jine skupine se chce, aby je splaceli. Coz je jaksi jadro problemu! Narozdil od toho cloveka si nemyslim, ze lzete, ale ze jste nabozensky zalozeny v klasicke ekonomii, a to vam znemoznuje videt realitu, totiz ze "mit penize" a "mit zdroje" jsou 2 odlisne veci, ktere spolu nesouviseji (naopak velmi souviseji s rozdelenim bohatstvi ve spolecnosti, o kterem to cele je).

Obecně snižování daní podporuje podnikatelskou činnost, ale nemusí to platit všude a vždy.Nesmysl. Maximálně zvyšuje zisky ze stejné činnosti. Ty sice mohou být využity jako investice, ale nemusí.
Je to jen jeden z prostředků pro oživení hospodářství.Za cenu zadlužení veřejné kasy anebo snížení veřejných rozpočtů (z nichž profitují střední a nižší příjmové vrstvy obyvatelstva, v tomto pořadí). Na oživení hospodářství se v globalizovaném kapitalismu jaksi nehraje. Naopak: do oblasti nízkých daní se stahují produkce s nízkou přidanou hodnotou a nekvalifikovanou pracovní silou, které by si v oblastech s vysokými daněmi nevydělaly ani na mzdy. Snižování daní je jeden z prostředků pro oživení chudoby.
Zatím profituji z nízkých daní. To jen tak na vysvětlenou. Bohužel tam kam se stěhují ty provozy, tam přinášejí práci a rozhodně podstatně vyšší příjmy než dosud. Jinak na oživení hospodářství se hraje, jenže podle socialistických not a ty noty jsou dost falešné.
Nesmysl. Maximálně zvyšuje zisky ze stejné činnosti.No to je právě ta podpora.
Za cenu zadlužení veřejné kasy anebo snížení veřejných rozpočtů (z nichž profitují střední a nižší příjmové vrstvy obyvatelstva, v tomto pořadí).Jak profitují střední vrstvy z veřejných rozpočtů? To by mě zajímalo...
Těžší přístup k investicím naopak dokáže pěkně trh pročistit.Zas to nemotejte páté přes deváté. Mluví se především o daních, vyšším zisku a až dlouho po tom o případných prostředcích k investicím oddělených z vyššího zisku. Bylo by asi zajímavé pozorovat, kolik firem investuje z toho, co si vydělaly a kolik jich investuje především na úvěr a co je ekonomicky výhodnější (i co se týče motivace ke zhodnocení investic).
Pročistit? Aby se s vaničkou nevylilo i dítě. V takovém případě dosáhnou na investice pouze nejsilnější firmy, získávající si monopolní postavení na trhu. Ostatní hráči zůstávají mimo. Důsledky takového stavu jsou nabíledni.
, které mají otevřeno v neděli do 21 hodin a ldé si tam chodí nakupovat chybějící chleba
, kvůli kterému nepojedou do 15 km vzdáleného Kauflandu. A tak je šance přežití i menších subjektů. Nám sice konkuruje čínský dodavatel, ale ten nezajistí malou dodávku, nutnou dodat do 24 hodin. A tak je to všude.
. A žádný úkrok stranou, to je moc srabácké, joudo.
neodstraní tvůj původ. To si můžeš kupovat v Levných knížkách od rána do večera různé poučky, a je to marný, je to marný, je to marný.
Sláma z bot ti čouhá, vidláku!
) Člověk ve škole dostane hodně informací, naučí se, jak s nimi pracovat. Leccos si tedy odvodí. Ale nesmíme to přeceňovat. I v době, kdy jsem studoval já, kdy byla tzv. jednotná teorie ekonomie, která se připouštěla, měli vyučující naprosto rozdílné názory na spoustu věcí a dokonce vyhazovali od zkoušek za to, co řekl jíný přednášející. Už tenkrát. A to nemluvě o dnešních směrech. Takže docela chápu, když se dva ekonomové do krve pohádají o některých elementárních záležitostech, jako jsou názory na úvěry, monetární politiku apod.
Aby se mu lépe usínalo
Vpřed směle soudruzi spějmeJe úplně jedno, jaké si dáte před závorku znaménko, uvnitř se člověk leckdy řídí stejným paradigmatem myšlení, jaké nasával celý život. To jsou ty instinkty v opozici k racionálnímu myšlení. Například u většiny zuřivých potíračů "bolševiků" se nemůžu ubránit dojmu, že by se mezi svazáky z 50. let cítili mentálně jako doma.
Tiskni
Sdílej: