abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 18 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. S podporou Development Containers. Podrobný přehled novinek v changelogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:55 | Nová verze

    Cursor (Wikipedie) od společnosti Anysphere byl vydán ve verzi 2.0. Jedná se o multiplatformní proprietární editor kódů s podporou AI (vibe coding).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 02:55 | Nová verze

    Google Chrome 142 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 142.0.7444.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 20 bezpečnostních chyb. Za nejvážnější z nich bylo vyplaceno 50 000 dolarů. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:22 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:00 | Upozornění

    Národní identitní autorita, tedy NIA ID, MeG a eOP jsou nedostupné. Na nápravě se pracuje [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 16:44 | IT novinky

    Americký výrobce čipů Nvidia se stal první firmou na světě, jejíž tržní hodnota dosáhla pěti bilionů USD (104,5 bilionu Kč). Nvidia stojí v čele světového trhu s čipy pro umělou inteligenci (AI) a výrazně těží z prudkého růstu zájmu o tuto technologii. Nvidia již byla první firmou, která překonala hranici čtyř bilionů USD, a to letos v červenci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 14:11 | Komunita

    Po Canonicalu a SUSE oznámil také Red Hat, že bude podporovat a distribuovat toolkit NVIDIA CUDA (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:55 | Nová verze

    TrueNAS (Wikipedie), tj. open source storage platforma postavená na Linuxu, byl vydán ve verzi 25.10 Goldeye. Přináší NVMe over Fabric (NVMe-oF) nebo OpenZFS 2.3.4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána OpenIndiana 2025.10. Unixový operační systém OpenIndiana (Wikipedie) vychází z OpenSolarisu (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:22 | Zajímavý článek

    České základní a střední školy čelí alarmujícímu stavu kybernetické bezpečnosti. Až 89 % identifikovaných zranitelností v IT infrastruktuře vzdělávacích institucí dosahuje kritické úrovně, což znamená, že útočníci mohou vzdáleně převzít kontrolu nad klíčovými systémy. Školy navíc často provozují zastaralé technologie, i roky nechávají zařízení bez potřebných aktualizací softwaru a používají k nim pouze výchozí, všeobecně známá

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (36%)
     (48%)
     (19%)
     (19%)
     (22%)
     (17%)
     (21%)
     (16%)
     (17%)
    Celkem 286 hlasů
     Komentářů: 14, poslední 14.10. 09:04
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek


    Vložit další komentář
    kotyz avatar 9.2.2011 19:24 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Budeš-li hledat maličko
    myslel sem si ze ta kamera nejde kvuli tomu ze to je ve virtualnim stroji a ta kamera tam proste neni, cili ji skype nemuze pouzit. na druhou stranu sem si nebyl jistej a ani sem nevedel co s tim udelat aby tam byla a jestli to vubec jde. takze sem si to nechal pro sebe. ale vim ze treba i tisknout na tiskarnu na lpt portu z virtualniho stroje jde, protoze sem to kdysi ve vmware delal a fungovalo to, ale taky ne samo od sebe, neco se tam muselo bud nastavit nebo doinstalovat. tak kdyz muze jit tiskarna z roku 95 tak proc by nemohla jit i docela nova kamera.
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    9.2.2011 21:24 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Budeš-li hledat maličko
    Tak prostě jsem to našel, jsem tedy rád. :-)
    Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.
    kotyz avatar 9.2.2011 22:11 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Budeš-li hledat maličko
    ja zas dneska celej den resil tuhnuti pocitace po vymene pameti. pameti sem pritom testoval memtestem a zadny chyby se nenasly. vsechno bylo spravne nastaveny a proste to melo fungovat, ale ten pocitac to asi nevedel a tak nefungoval. tak sem to pak nastavil pro zmenu blbe (podle automatickyho nastaveni) a zatim to jeste nevytuhlo. tak se to snad vyresilo, ale nechapu to. zaroven se tomu ale nedivim, protoze sem neco podobnyho nebo uplne stejnyho videl uz vickrat. kazda soucastka jednotlive byla bezvana, ale dohromady poradne nefungovali. kdyz byly frekvenece/napeti/dalsi veci nastaveny na hodnoty kde to melo bezpecne fungovat tak to bezpecne nefungovalo. a kdyz se to nastavilo jinak tak to najednou behalo. problem se vyresil, ale zustal nepochopen. a dneska se historie zopakovala. tak uz jenom doufam ze se bude opakovat i v tom, ze od ted uz to bude fungovat porad.
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    9.2.2011 22:22 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Budeš-li hledat maličko
    Všichni odborníci tvrdí, že to musí fungovat.... :-)
    Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.
    kotyz avatar 9.2.2011 23:15 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Budeš-li hledat maličko
    ale ten pocitac to nevi a tak nefunguje. je potreba aby mu to nejakej z tech odborniku vysvetlil :-D
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    Bedňa avatar 11.2.2011 11:55 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Budeš-li hledat maličko
    Potom pomôžu elektrošoky. Sused sa pýta: a tento prepínač je na čo? Ja: Na to ne...

    Kua to bola rana :-)
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    9.2.2011 20:07 phr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Budeš-li hledat maličko
    ženská, žrádlo a OpenSource
    Dobrý citát do patičky.
    10.2.2011 08:58 biker.mama
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Budeš-li hledat maličko
    Chlap = zradlo kafe-zradlo kafe-zradlo-kafe.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.