V Londýně probíhá dvoudenní Ubuntu Summit 25.10. Na programu je řada zajímavých přednášek. Zhlédnout je lze také na YouTube (23. 10. a 24. 10.).
Gemini CLI umožňuje používání AI Gemini přímo v terminálu. Vydána byla verze 0.10.0.
Konference OpenAlt 2025 proběhne již příští víkend 1. a 2. listopadu v Brně. Nabídne přibližně 80 přednášek a workshopů rozdělených do 7 tematických tracků. Program se může ještě mírně měnit až do samotné konference, a to s ohledem na opožděné úpravy abstraktů i případné podzimní virózy. Díky partnerům je vstup na konferenci zdarma. Registrace není nutná. Vyplnění formuláře však pomůže s lepším plánováním dalších ročníků konference.
Samsung představil headset Galaxy XR se 4K Micro-OLED displeji, procesorem Snapdragon XR2+ Gen 2, 16 GB RAM, 256 GB úložištěm, operačním systémem Android XR a Gemini AI.
Před konferencí Next.js Conf 2025 bylo oznámeno vydání nové verze 16 open source frameworku Next.js (Wikipedie) pro psaní webových aplikací v Reactu. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Sovereign Tech Fund oznámil finanční podporu následujících open source projektů: Scala, SDCC, Let's Encrypt, Servo, chatmail, Drupal, Fedify, openprinting, PHP, Apache Arrow, OpenSSL, R Project, Open Web Docs, conda, systemd a phpseclib.
Bylo vydáno OpenBSD 7.8. S předběžnou podporou Raspberry Pi 5. Opět bez písničky.
Valkey (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 9.0. Valkey je fork Redisu.
Byly publikovány informace o kritické zranitelnosti v knihovně pro Rust async-tar a jejích forcích tokio-tar, krata-tokio-tar a astral-tokio-tar. Jedná se o zranitelnost CVE-2025-62518 s CVSS 8.1. Nálezci je pojmenovali TARmageddon.
AlmaLinux přinese s verzí 10.1 podporu btrfs. XFS bude stále jako výchozí filesystém, ale instalátor nabídne i btrfs. Více informací naleznete v oficiálním oznámení.
. Já jsem na tom hůř, už ani tu trávu na chalupě sám neposekám. Važ si zdraví, je ho čím dál míň.
a kdyz te nebavi uc se rusky, nebo cinsky slovicka. Budes oboji potrebovat
Jinak si nevzpomínám, že bych měl povinnost něco pro tebe, nebo komunitu, které se dovoláváš, dělat. Ty o nějaké mé povinnosti víš, nebo smlouvě? Já ne. Takže dělej pro koho cheš, co chceš a nevnucuj se nadanějším než si sám.
))
Tak sklapni tlustochu a dej si dietu, prospěje ti.
))))
. Ale na druhou stranu s. Jílek přispívá určitou formou do komunity, jako alarmující příklad toho, jak může chlast a fet poznamenat lidskou osobu i ve stáří. A to taky není k zahození, mladší se mohou poučit
I když to moc k smíchu nejni.
Jinak se stačí dívat kolem sebe. Dorůstá nám generace, co nikdy nepracovala a nemyslím tím jen černo-hnědo-ajinéčechy. Tunel kam se podíváš.
Ministerstvo poslalo miliony sdružením, jež nelze najít
To asi proto nemůžete nic najít
České tunely se hledaj těžko.
A lahůdka na závěr:
Neschopnost pana Kalouska vybírat daně
Generace, co nepracuje, bude hlady.
.
)
Asi si nepamatuješ tak vypadla tahle země v roce 1989, já ano. Byl to rozdíl, k mnohem hošímu, tehduy než dnes.
Jinak sio můžeš založit učnovskou školu, nabídnout kvalitní výuku, řemeslné znalosti, nic ti v tom nebude bránit.
)
(Kliknul jsem omylem - muze za to touchpad, u ktereho jsem si jeste nevypnul klikani na nem -, uz to neudelam)
.
Tiskni
Sdílej: