Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Věda je zcela důležitá, ale rozhodně nedokáže zajistit štěstí a spokojenost člověka jako takového.
Tak to souhlasim. Věda je důležitá a je nositelkou pokroku. Udělal jsem si rychlou srovnávací analýzu (viz. obrázková příloha) a utvrdil jsem se v názoru, že evoluční teorie je správná a má opodstatnění. Kreacionismus bych zařadil až někam na okraj jako přežitek.
S tou pšenicí to ale je, Jendo, docela zajímavé. Pár mých známých se pod vlivem té literatury dalo na různé bezlepkové diety a tak. Ono na tom asi něco bude a bude to souviset s tou evolucí člověka. Člověk se tímto druhem stravy moc dlouho neživí, zemědělství je tady baj vočko cca 10 000 let. A Homo sapiens je tady mnohem déle a předtím se živil jako lovec a sběrač. A je možné, že se člověk ještě na tento nový druh stravy zcela neadaptoval a mohou z toho pramenit i různé zdravotní komplikace, alergie atd. Asi na tom něco bude.
Bageta s tuňákem byla svého času velmi populární, stejně jako zasklený balkon. Zasklený balkon a bageta s tuňákem byla dlouhou dobu zdrojem obveselení na abclinuxu. Ta bageta je méně známá, na to si už každý nevzpomene. Zasklený balkon byla lepší zábava, to si bude pamatovat asi více lidí.
Ty po mě jedeš, Jendo, píšeš blogísky, ale mě nedostaneš, já nejsem k mání
Balkon a bageta byla výborná zábava, Jendo . Koukám, že jsi vždy na stráži jako bolševik. Do půl hodiny odpověď. Tak si to zas tak neber ten vtípek s evoluční teorií.
Mě ale stejně nedostaneš, protože nejsem Putna
Tiskni
Sdílej: