Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
ďakujem, vopred sa chcem ospravedlniť ak som spravil kopec chyb, slovenčina nie je moja silná stránka :D
chcel by som dať dobry tip a to: odporúčam stiahnuť Anyboot image a ten podla potreby buď
priamo zapísať cez "dd" na usb kľúč: "dd if=haiku-r1alpha4-anyboot.image of=/dev/sdc"
je potrebne zapísať image na USB kluc priamo a nie na particiu
druhou možnosťou je premenovať *.iamge na *.iso a potom vypaliť na normalne CD.
ahoj bedňa, no tento zápisok je hlavne o alpha4, ale máš pravdu , je vidieť že makajú na ARM Haiku porte, ale sú to skôr začiatky, za oveľa večší úspech považujem x86_64 port aje keď ten je fakt "štíhly", síce naštartuje do grafického rozhrania ale takmer žiadne ovládače a aplikácie, fakt prvá verzia R1 bude hlavne o funkčnom vyladenom 32bit OS
pod MIT Licenciou. (krátkym slovom povedané: licencia dosť pripomína osekanú BSD licenciu)MIT má výhodu alespoň v tom, že není potřeba uvádět, jak moc je ta licence osekaná a upravená – v BSD licencích je dost velký bordel a lidé mnohdy házejí do jednoho pytle zvaného „BSD“ licence, které se dost zásadně liší.
Tiskni
Sdílej: