abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:22 | IT novinky

    Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    dnes 02:33 | Nová verze

    Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 01:33 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:33 | Zajímavý software

    Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:33 | Nová verze

    Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:33 | Komunita

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:33 | Nová verze

    Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:33 | Komunita

    Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.7. 16:55 | Nová verze

    Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.7. 16:22 | Komunita

    Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (59%)
     (28%)
     (7%)
     (2%)
     (0%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 352 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek

    Nefunkčný DVI out: MSI KT4V 6712 + MSI GeForce 4 MX440-VTD8X

    30.6.2006 20:18 | Přečteno: 2002×

    S týmto problémom sa trápim odkedy mám LCD monitor. Po prepojení monitora a grafickej karty cez DVI kábel dochádza pri bootovaní PC k zastaveniu bootovania. Obrazovka zostáva tmavá. Základná doska z inou kartou pri DVI výstupe žiadne problémy nemá, tak isto aj samotná grafická karta v inom počítači funguje bez problémov. Paradox je to, že som ich kupoval spolu a od jedného výrobcu práve preto, lebo som dúfal, že všetko bude fungovať na 100%. Riešenie som zatiaľ nenašiel žiadne. Ani na stránkach msi ani na žiadnom fóre. Možno to ani nemá cenu riešiť, pretože novšie a výkonnejšie karty sú dnes relatívne lacné. Napriek tomu som zvedavý, čo môže spôsobovať takéto problémy. Obidva komponenty majú najnovšie biosy. Má niekto z vás rovnaké komponenty a podobné problémy, alebo vám to funguje ?        

    Hodnocení: 33 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    30.6.2006 20:25 xxxxxxxx | skóre: 16 | blog: mrtvy blog | v nebi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunkčný DVI out: MSI KT4V 6712 + MSI GeForce 4 MX440-VTD8X
    vypni v biosu agp fast write ;-)
    marulinko avatar 30.6.2006 20:43 marulinko | skóre: 12 | blog: Technohead
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunkčný DVI out: MSI KT4V 6712 + MSI GeForce 4 MX440-VTD8X
    Práve som to skúsil, ale nepomohlo to :-(. V tom bude určite nejaká čierna mágia.
    1.7.2006 08:02 hank | skóre: 19
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunkčný DVI out: MSI KT4V 6712 + MSI GeForce 4 MX440-VTD8X
    Nezdá se mně, že by to skutečně přestalo bootovat. Řekl bych, že jen LCD displej nemá signál z grafiky.

    Já když jsem si koupil do práce LCD místo CRT, tak aby to jelo přes DVI, tak jsem musel přidat do /etc/X11/Xorg.conf do sekce Section "Device"

    Option "ConnectedMonitor" "DFP"

    Třeba to pomůže.
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.