Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Nakup AMD pro me postrada jediny racionalni duvod
Poměr výkon/cena podle vás není dostatečně racionální důvod?
tyhle skoro AMD chipsety jsou spise ATI nez AMD a podle toho to vypada, SB600 bude podporovat nejdriv kernel 2.6.20!
Zajímavé… Mám SB600 na desce a funguje hladce i s 2.6.18…
No, ja povazuju upgrade (krome vymeny nejake karty) za vyhozene penize!!!Asi proto, že nakupuje samé šmejdy. Ale opravdu nevím, proč bych měl vyhazovat skříň, drahou zvukovku atp. S tebou to nemá smysl
Reagoval jsem na větu
No, ja povazuju upgrade (krome vymeny nejake karty) za vyhozene penize!!!
Pokud jste ji nenapsal vy, měl byste si to vyřídit s tím, kdo se za vás vydává…
Neni problem koupit si za 2000 P630, ktera Athlony v mnoha cinnostech s prehledem prekonava.Jak jsem psal, v prvé řadě mě zajímá spotřeba a potažmo tedy hlučnost, což P4 diskvalifikuje. Ještě bych tak zkousnul nějakej celeron D s tím že to do roka za něco vyměním.
Mimo to, k tomu AMD. Cenova politika AMD je udesna! Vzpomente si, kolik stalo "nejhorsi" AMD X2 v dobe, kdy bylo AMD na vrcholu. nejakych 8-9tisic! Nejhorsi X2!!!!!To bych tak nesrovnával. V té době byla jiná situace a dvoujádro byla absolutní novinka, když přišel C2D, už to byla zaběhnutá rutina.
Intel prodaval dvoujadra drive a za mnohem nizsi ceny.Pokud vím, tak první skutečná dvoujádra byla od AMD. Ale to je fuk a OT.
S tou hlucnosti bych to neprehanel.... zas tak hrozne to nebylo, a Prescott byl nenazrany jen ve spicce....Těch sestav jsme za poslední roky "pár" postavil a tohle nemůžu říct. Jakékoliv P4 chtělo slušný chladič i když nic moc nedělá, zatímco lowendové AMD si vystačí s boxem, co se při běžné práci ani nemusí točit. Dvoujádrové P4 byla potom slušná pec, která neustále roztáčela chladič na vyšší otáčky, než by mi bylo příjemné. Přechod na C2D platformu potom bylo vysvobození.
Jakékoliv P4 chtělo slušný chladič i když nic moc nedělá
Před časem jsem měl v rukou počítač od IBM. Bylo v něm P4 a na něm chladič s větrákem… …který se netočil. Přišlo mi to divné, a co chvíli jsem rukou kontroloval chladič na CPU. Byl vlažný. Půl hodiny provozu, stále vlažný. Pak jsem pustil kompresi xvid. Po pár minutách se větrák roztočil, po dokončení komprese se zase zastavil - chladič byl vlažný. V procesoru tedy asi problém nebude…
Ona je otázka, nakolik v tom mělo IBM prsty. Motivovalo mne to tehdy ke koupi desky GigaByte (naivně jsem myslel, že má GB tak schopné desky, zažil jsem ale velké sklamání za hodně peněz). Byla tam totiž GB deska, ale s tím, že se ten typ vůbec nedal nikde koupit. Nenašel jsem ji v žádném obchodě u nás, ani za hranicemi. Použitý větrák byl hlučný úplně minimálně. Prakticky mohu konstatovat, že to byl nejtišší počítač, jaký jsem potkal, i když měl oddělaný kryt.
Jde asi o to, čemu se u nás říká "značkový počítač", a co opravdu JE značkový počítač.
Ma byt:
procesor Intel - dokumentovano chipset
Intel - (snad) dokumentovano, jsou free drivery
grafika Intel integrovana v chipsetu - nedokumentovano, jsou free drivery
procesor AMD - dokumentovano
chipset VIA - (snad) dokumentovano, jsou free drivery
grafika ATI Radeon 9250 - nedokumentovano (pry je dokumentovana pod NDA), jsou free drivery
Tiskni
Sdílej: