abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:22 | Bezpečnostní upozornění

    Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 10:46 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:33 | Nová verze

    Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    dnes 03:44 | Komunita

    Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:44 | Nová verze

    Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | Nová verze

    Google Chrome 149 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 149.0.7827.53 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 10:55 | Nová verze

    Pluto.jl, reaktivní notebook pro programovací jazyk Julia, dospěl do verze 1.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    2.6. 13:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 12.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.6. 11:44 | IT novinky

    Počítačovou hru Gravity Circuit (ProtonDB) lze do 14. června do 19:00 získat na Steamu zdarma. Napořád.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1816 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    AbcLinuxu:/ Blogy / / x /

    18.10.2011 20:30 | x | poslední úprava: 6.10.2018 22:59

           

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    18.10.2011 23:08 zxtlpn | skóre: 8 | blog: zxtlpn
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CMake vs premake
    Co ti konkrétně brání napsat si pro ty věci modul a případně ho procpat až do upstreamu?
    18.10.2011 23:34 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CMake vs premake
    V zásadě by to šlo, ale není to úplně triviální.

    Zaprvé je to určitá práce. Ne, že bych nebyl ochoten pro to něco udělat, to jsem, ale musim zohlednit, které řešení má výhodný poměr užitek/usílí. Zatím jsem žádný modul pro cmake nenapsal, musel bych se asi prvně trochu seznámit s tvorbou modulů (ne, že by to byl takovej problém).

    Zadruhé nemám všechny architektury a kompilátory na testování. To by ale, pravda, mohla udělat komunita. A takový ICC se dá možná upirátit.

    Nadruhou stranu je pravda, že po internetu jsou již částečná řešení a kompilátory jsou dobře dokumentované, takže by to mělo jít.

    Sečteno podtrženo, asi to nakonec udělám, protože CMake je relativně dobrej a zároveň má široké nasazení & komunitu. Ale zejtra to nebude.
    stativ avatar 19.10.2011 09:45 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CMake vs premake
    Zadruhé nemám všechny architektury a kompilátory na testování. To by ale, pravda, mohla udělat komunita. A takový ICC se dá možná upirátit.
    ICC je pro nekomercni ucely zadarmo. Ekopath nedavno opensourcovali, takze asi jediny kompilator C/C++, ktery zadarmo nesezenes je Comeau, ale ten moc lidi nepouziva.
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
    stativ avatar 19.10.2011 09:49 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CMake vs premake
    K tomu intelackymu kompilatoru - urcite doporucuju vyzkouset cely Intel Composer Suite, hlavne kvuli profileru, ktery je zdaleka ten nejlepsi, co jsem kdy videl.
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
    19.10.2011 16:00 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CMake vs premake
    ICC je pro nekomercni ucely zadarmo.
    A kde prosímtě? Já na jejich stránkách našel akorát "slevu" pro studenty.
    19.10.2011 16:05 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CMake vs premake
    Tak už nic, už jsem to našel. (Mám někdy dojem, že dobře fungující vyhledávač demotivuje od pořádné struktury a přehlednosti webu :-/)

    No každopádně dík za rady, mrknu na to.
    19.10.2011 17:48 __dark__
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CMake vs premake
    SCons je zatím asi ten nejhorší build system, který jsem musel použít:(
    19.2.2015 14:25 Adrian
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CMake vs premake
    Ahojte. Vím že je to tu staré téma, ale ak to ešte niekto sleduje neviete mi poradiť nejaký základný postup ako pracovať s Premake4? Program je v C++, cez IDE Codelite s použitím GUI wxBuilderu. Dík za všetky rady!

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.