Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Ok, teoreticky to má stačit. Ale při snaze o maximalizaci kvality spojení je těch několik stupňů změny náklonu naší antény docela podstatných. Zároveň mne napadá, že v té naší asi husté džungli (vidim kolem sebe tak do 20 AP v listu, pár jich vyplněné SSID má, většina ne) si nejsem jistý, jak se chová signál, když ho kříží jiný, to se přece musí nějak pozměnit, ne?
A proto doufam, že přesný zaměření pomůže, ten kužel (mého) paprsku pak není celý ovlivněný okolím. Do toho asi bude ale i mluvit kvalita použitého železa na obou stranách, ne? S tim, jak se vypořádá s nekvalitním signálem.
To je slušná plocha, vim. Co jsem čet, tak Alfa je prej citlivá dost. To zaměření má podle mne smysl v tom, že ho můžu měnit a pozorovat stav. Navíc lze i změnit místo uchycení mojí antény = snažit vyhnout se okolnímu rušení. Vždyť i ten kužel záření má hustotu energie vzhledem k ose paprku proměnnou.
Měli jsme panelovou anténu kdysi a teď s yaginou nám to kmitá líp. Zdá se mi, že teď je to i lepší díky tomu, že chytáme my menší šumy z okolí.
Pokud jde o skládání vlnění, tak mám pocit, že na vodě třeba to poznat je, že se vlnění změní. Druhá věc je, jak se to v praxi projevuje a jak platí shodné zákonitosti pro mechanické a elm. vlnění.
Tiskni
Sdílej: