plwm je nový, poměrně minimalistický správce oken pro X11. Podporuje dynamické dláždění okny, plochy, pravidla pro okna atd. Zvláštností je, že je napsaný v logickém programovacím jazyce Prolog. Používá implementaci SWI-Prolog.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.
Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
Další sen mám splněný, dohrál jsem za necelý den Lost Eden.
Jedná se o hru od Crya, na youtube je k mání upoutávka. Když tak porovnávám pocity, za těch 12 let se mi angličtina dost zlepšila
Cd už se mi špatně čte a nejde dobře kopírovat, na hraní a funkčnost to naštěstí nemělo vliv. Hledal jsem po netu orginálku a zdá se, že nic :-/ Takové animace a hratelnost jsou prostě nezapomenutelné.
Tiskni
Sdílej:
Jo, moc pěkný, až na tu francouzštinu. Až se ji budu chtít učit, vim, co lze použít
Tak to je možná chyba u mne a mají tam více mutací? Stáhl jsem tu z odkazu a divil se
P.S. shánim originál verzi, abych mohl vyběhnout s BSA a spol. Teda, abych to mohl aspoň zkusit .
Mam to v záložkách, do konce měsíce je tejden, ať nepřelezu fup, manželka by tu zase lezla po zdi , pak to stáhnu v listopadu z anglické mutace, snad to bude lepší
V dosboxu v pohodě, cca před snad rokem jsem ho rozchodil pro Megalomanii a od té doby mam tentýž konfig ...
Část dosbox.conf ...
[mixer] nosound=false rate=22050 blocksize=2048 prebuffer=10 mpu401=intelligent device=default config= [sblaster] sbtype=sb16 sbbase=220 irq=7 dma=1 hdma=5 mixer=true oplmode=auto oplrate=22050 [gus] gus=true gusrate=22050 gusbase=240 irq1=5 irq2=5 dma1=3 dma2=3 ultradir=C:\ULTRASND(Gus nemam, ale co kdyby)
Zvuk tam je ve stejne kvalitě, jako ho znám u anglické mutace.