Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Poslední háček v přechodu od kde4 k windowmakeru se mi podařilo odstranit ... alt+f2 maká po doplnění řádku "(Run..., SHORTCUT, "Mod1+F2", EXEC, "%a(Run, Command to run:)")," do ./GNUstep/Defaults/WMRootMenu
...
Doplněna anketa.
Tiskni
Sdílej:
To zase nee, na stolnim nějaký kde možná zůstane ... se ještě uvidí.
Menu mam k dispozici přes pravý myšítko, na noťasu se mi líbí ryze klávesnicové ovládání, čili přepínání ploch přes ctrl+fx a jen to spouštění mi už chybělo.
U Gnome a xfce mi vadí uspořádání, horní a spodní lišta, beru je jako zbytečný. Zvyk jsem si na svislou lištu vpravo, v kde jsem ji měl, teď mi její funkci plní gkrellm. U windowmakeru je docela senzační feature restart - fakt svižnej, aplikace zůstanou běžet přitom. Čili zkoumam ho, windowmakera, u pekwm jsem se už taky vydal zkoumat aspoň screenshoty, abych mohl tušit, v čem by mohl nabídnout víc. Až někdy budu chtít víc.
Fíííha, dííík ... až bude volnějš, prozkoumam ... teď jsem rád, že je twiki tak ohebná a snese vše ... a můžu v ní něco tvořit ... takovou malou semestrálku. Malinkatou. Hodně malinkaťounkou ... nebo aspoň na to téma
Prostě mam teď fofr.
Kdybych tu nekrafal, už by dávno byla na světě ... i proto jsem se vyskyt na srazu autorů AbcL
Mimochodem, twiki, unicode a wysiwyg plugin mi nemaká ... hlásí to něco jako "internal error" ... máte tu samou zkušenost?
Dík za reakci. Mám za to, že tohle nastavené mám a přesto wysiwyg zlobí.
Tohle je z onoho oboru, o kterém píšu. Malý příklad. A to na konci ... pěkné, že se nebudou vznášet nad, ale vedle.
S poštou nevim, hlavně pro existenci "all in one" kontactu, poznámky, rss, mail. Mimo to když mi chodily velký soubory poštou, tak kmail umožňoval nestahovat větší soubory než X, u evolution jsem to nenašel a u thunderbirdu taky nee. Zatim mam furt kontact a výhledově se uvidí.
U webu je to jedno, převážně firefox 3.5.
Jj, taky, zatim sice zkoušim s xtermem, ale konsole a shift+vlevo/vpravo je famózní, mít cca 10 záložek. To pak sežraná paměť konsolí roste k výšinám. Kontact a kate, na ty jsem si dost zvyk.