V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Dobré, taky připojuji jeden:
french tanks have six gears, 5 reverse, and one forward in case they are ever attacked from behind.
A ještě jeden:
Q: Why don't the French Barbeque?
A: The snails keep slipping between the grills.
Poražený účastník příští války dostane Francii.
Válka o Španělské následnictví: Porážka. V této válce poprvé prohráli bitvu u Marlborough, což se od té doby stalo jejich oblíbenou kratochvílí.je blbě přeloženo. Nejde o bitvu u Marlborough, ale válku, ve které britská (nebo spíše spojenecká) vojska vedl Duke of Marlborough, což byl tenhle chlapík. A ano, nakopal Francouzům zadek, a ne jen jednou
Galské války: Porážka. V této válce, jejíž konec předznamenal dalších 2000 let historie Francie, byla tato země dobyta Italem.Tady bych nemluvil o Italech...
Stoletá válka:Tady bych také nemluvil o prohrané válce, nakonec získali to co chtěli... Prohrané bitvy ještě neznamenají prohranou válku, viz např Napoleonské tažení do Ruska...
1. světová válkaMyslím že bitvy u Verdunu, na Sommě a Marně jsou prostě plichta... Přidám pár dalších zmínek... Karel Martell 792, bitva u Poitiers, vítězství války s Araby, defakto záchrany Evropy před islamizací... Myslím, že Itálie se taky ukázala jako vojenská velmoc, obzvlášť během dvacátého století, třeba v Habeši... ------ Asi kazím vtip, ale moc vtipné mi to nepřišlo, tedy některé ty dodatky dole jo, ale ten výčet je dle mého názoru špatný...
Budiž, nemám tolik materiálu a času k diskusi. Možná pozdějš.
Myslím že bitvy u Verdunu, na Sommě a Marně jsou prostě plichta...
To ano, ale celkově na mě Francouzi během WWI moc velký dojem neudělali. Za pomoci Británie nedokázali Němce porazit. Dostávali americké půjčky, americký materiál a stejně byli blízko porážce. Nebýt vstupu USA do války a přílivu US vojáků, Francie by se zhroutila. Ve WWII to samozřejmě bylo ještě mnohem horší, obzvlášť trapná byla epizoda tzv. vichystické Francie.
Hmmm, velký dojem neudelali. O jakém dojmu mluvíš? Málo jich pochcípalo? Do první půle roku 1917 (do vzpooury po ofenzíve u Chemin des dammes) byli hlavním stavebním kamenem dohodové koalice. Jejich generální štáb byl sice mizerný a zpátečnický ale obyčejní vojáci byli dobří. Stejná blbost je řikat o Italech (i jiných národech, třeba Rakušanech, Češích...) že byli v této válce mizerní válečníci. Jinak věta o vstupu Spojených států do WWI jako o rozhodujícím činiteli je diskutabilní. Ano bylo to podstatné posílení Dohody ale efektivnímu nasazení Amerických vojsk doslo až po zadržení poslední Německé (jarní) ofenzívy v roce 1918 - závěr války kdy už Německo nemělo na to válku vyhrát. Frantici si to hlavně odsrali v roce 1914 a 1915 (Champagne a Artois), Verdun byla porážka pro obě strany (Fr. a Ger.). Poslední kapkou pro Francouze bylo Chemin des Dammes. Angláni zase dostali zabrat od roku 1916 (Somme, Paschendeale, Arras, jarní ofenzíva). Ale tenhle blog byl asi myšlen jako vtip, takže historické rozbory sem asi nepatří. Jo jinak Evropě chce vladout jen mamlas Nicolas...naštěstí ne všichni frantíci.
Jo jinak Evropě chce vladout jen mamlas Nicolas...naštěstí ne všichni frantíci.
Ten Maďar???
Jojo to ušatý torpédo. Má veškerý Napoleonský cherakteristiky počínaje vzrůstem.....
Mohl bys ten vzrůst nějak rozvést?
Jako výškou postavy. Napolen byl prej prcek. Cos myslel ty?
Já jen chtěl, abys řekl, že Napoleon Bonaparte byl prcek. Toto tvrzení bylo populární možná tak ještě před padesáti lety, ale dnes to snad netvrdí ani větší lidé, kteří sami sobě potřebují zdůvodnit, proč jsou ti menší horší než oni...
Ok, nachytal si me. Asi sem zamrz pred padesati lety, kdy toto tvrzeni bylo opravdu velice popularni. A ty, ty si malej? Neber to jako utok, me jen zajima to, proci sis daval praci s takovym chytakem, kdyz se pritom jedna jen o takovou picovinku.
Práci jsem si s tím nedal vůbec žádnou...
A myslím, že jsem buď průměrně nebo lehce podprůměrně vysoký.
A jestli otázka zněla, jestli trpím napoleonským komplexem (bez ohledu na výšku Napoleona), tak si myslím, že ne, i když neříkám, že je to úplná blbost.
I když... Na české verzi Wikipedie jsem se dočetl, že lidé postižení tímto komplexem si věší obrazy níže než vyšší lidé. Prý aby se cítili vyšší. Holt nikoho nenapadlo, že to je jen proto, aby na ně dobře viděli.
Asi každej v sobě máme malýho Napoleona - ne ten chlast. Já určitě. Ale ve světle těchto (pro mě) nových poznatků nechápu proč si Sarkozy vždycky pořídí vysokou ženskou... Jinak dik za informace.
Pokud je člověk podprůměrně vysoký, pak je samozřejmě vysoká šance, že bude mít vyššího partnera, než je sám.
Tyto úvahy nemají smysl; stejně nesmyslně bych se mohl ptát, proč se malému Sarkozymu líbí ženy s pěknýma prsama... Copak to má nějakou souvislost?
A jestli otázka zněla, jestli trpím napoleonským komplexem (bez ohledu na výšku Napoleona), tak si myslím, že ne, i když neříkám, že je to úplná blbost.Já to věděl! Moje intuice mě nezklamala. Já bych spíš řekl, že spíše máš nějaký symptom dr. Goebbelse. Dr. Goebbels byl taky skřet a měl tělesnou vadu a byl možná i proto ještě víc fanatičtější než jeho Fuhrer. Když vidím, s jakým zápalem a fanatismem meleš o cikánech a příslušnících jiných ras, tak v tom jistou analogii lze najít. Takže se určitě nebudeš zlobit, když tě budu i nadále oslovovat skrčku nebo trpaslíku
Buď jsi o tom, co o mně říkáš, tak moc přesvědčen, že ti to stejně nevyvrátím, anebo to z nějakého důvodu říkáš, přestože víš, že to není pravda, takže ani není co vyvracet.
Já ti to tedy neberu, klidně mě oslovuj skrčku nebo trpaslíku nebo jakkoli jinak, já s tím žádný problém nemám.
Sám to ale víš nejlíp, že mně je to úplně fuk, a že před ostatními mě tím nijak neshodíš. A i kdyby jo, tak i to je mi fuk. Takže o své činnosti popřemýšlej.
Slušnej fantom umí mizet ... Fantome, umíš zmizet?
Přidám pár dalších zmínek... Karel Martell 792, bitva u Poitiers, vítězství války s Araby, defakto záchrany Evropy před islamizací...Určitě? To za Francií už nebylo nic, žádné zbraně, žádní lidi? Jo a mimo jiné - Arabové na tom tenkrát už nebyli tak dobře, jako když si podmanili Španělsko a serverní Afriku. Vedly se spory o nástupníctví, říše se rozpadla, takže pro tažení neměli tolik podpory z domova. (Prostě ideální nepřítel, kterého porazí i Frantíci)
Určitě? To za Francií už nebylo nic, žádné zbraně, žádní lidi?No, já nevím, ale nikdy jsem o tom neslyšel...
Jo a mimo jiné - Arabové na tom tenkrát už nebyli tak dobře, jako když si podmanili Španělsko a serverní Afriku. Vedly se spory o nástupníctví, říše se rozpadla, takže pro tažení neměli tolik podpory z domova. (Prostě ideální nepřítel, kterého porazí i Frantíci)No, oni se tedy historikové stále ještě nedohodli, jestli to byla velká bitva nebo jen malá bitva která se hodně slaví... Nicméně pokud to byla velká armáda, pak šlo o velice schopnou armádu, která se během 100 let probojovala z Arabského poloostrova až na ten Pyrenejský..
Bitva u Poities v osmém století? Co takhle to samé místo roku 1356 ? Kdy měli Francouzi pouze cca 3 násobnou přesilu a proto prohráli na celé čáře...
Tak tam to pěkně zvorali, útočit do kopce, v dešti, kuše proti lukům a beze štítů. Podcenění.
Ještě že my jsme neporazitelní viz. oblíbený živý obraz "Naše slavné prohry" od největšího myslitele všech dob.
myslim, ze v husitskych vojnach ste toho pozabijali celkom dost. sucasny defetizmus je vlastne fajn.
v modernejsich dejinach sa moze malemu vybojnemu statu prihodit spriatelene bombardovanie. je rozumne byt rozumny. aj ked to vyzera zbabelo.
ani nemusi byt vybojny, staci, kdyz neco maTřeba ropu jako Saddám
To vypadá, jako by už ti z východu o nějakém bratrství nechtěli slyšet. Jestli vůbec kdy s tim chtěli něco mít.
momentalne husitov ani bratrikov netreba. uvidime, aky bude dopyt v buducnosti.
Těšim se na to, až někdo natočí film podle Žab v mlíku. Kdyby to dělal někdo s kuráží Daniela Landy, byla by to odpověď na všechny remcaly. Když už můžou mít Němci Vaterland, že
Tiskni
Sdílej: