Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
To nevíte, co se mi zase přihodilo.
Už asi měsíc tady na tomto portálu řešim, jak rozchodit svou grafárnu. Nakonec jsem se uchýlil k dualbootu. Nainstalil jsem wokna. Hodil tam rozlišení 1280x960 a vidim sek. To už jsem si myslel, že to reklamuju. Podivam se do navodu ke grafarne, podivam se do bedny a vidim, ze to neni poradne zastrceny. A to byl duvod proc to všetko nešlo. Proto chci upozornit na svou blbost a chci popohnat vsechny co navštěvují tento web: Vždycky se podívejte esli je to tam poradne zastrčený. Tímto bych se chtěl také omluvit za všechny ty zbytečné diskuze tady na portálu a říci všem díky za trpělivost.
Tak jsem se zase po dlouhé době dostal k zápisu do blogu.
O Vánocích jsem dostal ATI Radeon 9600 Pro, říkal jsem si: "To zkusim zapařit Glest a Kváka!!!".
Jenže omyl byl nasnadě. Už měsíc se plahočí s nefunkční 3D akcelerací a pařim sekanýho Supertuxe. Instaloval jsem fglrx atd. snad na všechny způsoby, ale prd. Už jsem to tady párkrát řešil.
Žádné východisko, takže posledním možným je si tam hodit wkn a pařit 3Déčka. Ach, už jsem si myslel, že tu zase bude gamesový systém a já se pak do lnx vůbec nedostanu, protože prostě budu pořád pařit.
Takže mám dvě možnosti. Buďto si tam hodit dualboot, nebo nehrát hry a čekat dlouho, až budou ovladače v Xorgách. Bohužel přichází v úvahu první možnost. Takže papá linuxový světe, budu na tebe dlouho vzpomínat. :-)
Sem si tak říkal, že bzch si zase něco moh "naprogramovat" v Céčku, ale nějak nevim co... Práce s FILE mi jde bídně stejně jako s ukazatelama.
Chtěl bych se v tom zlepšit, ale nevim co a jak. Kdyz necham vyhledavat příklady(cvičení) na programy, tak mi to najde jenom samý takový matematický(polynomy, matice atd.).
Prostě nemám žádný pořádný zdroj, ze kterého bych se přiučoval. Jak jste začínali vy? Nebo jste začali s psaním "programů" až v pozdějším věku?
V zájmu mé cti mažu obsah tohohle debilního článku. :-)